www.teamlottojumbo.nl

Związany przez ostatnie dwa sezony z ekipą LottoNL-Jumbo Stef Clement ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery. 36-latek od kwietnia nie zaliczył ani jednego dnia startowego.

Clement w sezonie 2018 miał znaleźć się w składzie ekipy na Tour de France, lecz na skutek problemów zdrowotnych nie zdołał się do Wielkiej Pętli odpowiednio przygotować. Później nie pojawił się już na szosie i jak miało się okazać, więcej w profesjonalnym peletonie już go nie zobaczymy. Pozostanie jednak w holenderskim zespole, choć w innej niż dotychczas roli.

Nie chciałem kończyć swojej kariery w ten sposób. Przez piętnaście lat kolarstwo było moją największą pasją i sposobem na życie. Osiągnąłem w tym sporcie więcej, niż mogłem się spodziewać

– mówił Clement, cytowany przez oficjalną stronę LottoNL. 36-latek będzie od nowego sezonu pracować z drużyną, skupiając się na promocji i właściwym odżywianiu. Po szczegółowych badaniach włodarze ekipy orzekli bowiem, że kolarz nie jest już w stanie rywalizować na najwyższym poziomie.

Kiedy nie jesteś do końca przekonany, czy powrót na szosę ma sens, szukasz alternatyw. Po tym, jak zespół zaproponował mi nową funkcję, zadecydowałem, by postąpić rozsądnie. Jestem bardzo wdzięczny, że dostałem taką szansę

– podkreślał były już kolarz.

Clement na szerokie wody wypłynął jako kolarz Rabobanku, a jako zawodowiec zadebiutował w 2004 roku. W swojej karierze zaliczył aż 18 startów w Wielkich Tourach (po sześć w każdym). Odniósł siedem zwycięstw – ostatnie na szóstym etapie Volta a Catalunya w 2014 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments