Team Aqua Blue Sport

Dzisiejsza wygrana Lasse Normana Hansena była pierwszym triumfem Aqua Blue Sport w tym sezonie. Zwycięstwo Duńczyka jest także wyjątkowe z jeszcze jednego powodu.

Irlandzka grupa od tego sezonu ściga się na rowerach 3T Strada, które są pozbawione przedniej przerzutki, a zawodnicy będą korzystać tylko z hamulców tarczowych. Tego typu rozwiązania są powszechnie stosowane w innych odmianach kolarstwa i, jak w przypadku rowerów MTB, odnoszą sukcesy. Do tej pory rowery bez przedniej przerzutki były jednorazowymi wypadkami, stosowanymi raczej w rowerach czasowych.

Hansen korzystał ze standardowej kasety, ale ciekawostką jest fakt, że firma 3T produkuje kasety specjalnie dostosowane do jednorzędowej korby, które mają znacznie mniejsze różnice w przeskokach między przełożeniami na górze lub dole kasety po to, by jak najbardziej pasowały do terenu w jakim ścigają się zawodnicy. To zmusza jednak zawodników do ostrożniejszego wyboru przełożeń i kolejne etapy Herald Sun Tour pokażą jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments