Fot. Aqua Blue Sport

Kolarze rozwiązanej drużyny drugiej dywizji Aqua Blue Sport nie otrzymali jeszcze wypłat za wrzesień. Zaległości ma im wypłacić Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). 

Wypłat za wrzesień nie otrzymało kilkunastu kolarzy. W poniedziałek otrzymali oni wiadomości elektroniczne z instrukcją i wyjaśnieniami. Teraz muszą wypełnić odpowiednie formularze, by pieniądze zostały im wypłacone z funduszu gwarancyjnego UCI.

Od końca sierpnia próbowaliśmy skontaktować się z UCI, dostarczyliśmy im wszystkie potrzebne do dokonania wypłat dane, ale otrzymaliśmy odpowiedź dopiero w weekend. W tej sytuacji należy wypełnić załączony formularz i odesłać do mnie, a następnie ja z powrotem wyślę je do Unii i wówczas pensje zostaną wypłacone

– napisał do kolarzy Tom Timmerman, szef firmy Aqua Blue.

Według reguł Międzynarodowej Unii Kolarskiej każda drużyna musi przed rozpoczęciem nowego sezonu wpłacić do funduszu gwarancyjnego równowartość dwudziestu pięciu procent kwoty, którą przeznacza na wynagrodzenia.

Przypomnijmy, że zakończenie działalności drużyna Aqua Blue Sport ogłosiła w sierpniu, a wyścig Tour of Britain miał być jej ostatnim. Ostatecznie jednak okazało się, że w nim nie wystartuje, a kolarze otrzymali możliwość natychmiastowego zerwania kontraktów i znalezienia nowych pracodawców. Nie wszystkim się to udało.

Portal Cyclingnews próbował skontaktować się zarówno z Tomem Timmermanem, jak i założycielem drużyny – biznesmenem Rickiem Delaneyem, ale bezskutecznie.

Poprzedni artykułAnnemiek van Vleuten już po operacji
Następny artykułWADA wprowadza zmiany w walce z dopingiem. Stilnox będzie zakazany?
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments