Foto: Aqua Blue Sport

Irlandczyk w wieku 33 lat nie będzie już ścigał się na szosie, ale będzie trenerem w reprezentacji Wielkiej Brytanii.

Jak zapowiedział zespół Aqua Blue Sport pięciokrotny mistrz Irlandii wycofał się z profesjonalnego kolarstwa. Brammeier był czynnym zawodnikiem drużyny przez niespełna dwa sezony, ale w jej barwach nie zaliczył spektakularnych sukcesów. Był jednak ważnym ogniwem składu w ubiegłorocznym Tour of Austria, gdzie także dzięki jego pomocy zwycięzcą wyścigu został Stefan Denifl.

W swojej karierze cztery lata z rzędu (2010-2013) zdobywał tytuł mistrza Irlandii w wyścigu ze startu wspólnego, a dodatkowo w 2011 roku triumfował także w jeździe indywidualnej na czas. W 2015 roku wygrał po ucieczce jeden z etapów Ster ZLM Toer GP.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem w taki sposób pokierować swoją karierą. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, a z każdego wyścigu mam wiele wspomnień. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, która dla mnie wiele znaczyła.

Nie chcę całkowicie odchodzić od kolarstwa i muszę wykorzystać szansę, którą dał mi Brytyjski Związek Kolarski. To dla mnie wielka duma, że będę mógł pomóc w rozwoju młodych talentów i liczę, że dobrze spełnię się w tej roli

– mówi Matt Brammeier.