Fot. Marcel Kittel

Im bliżej Tour de France, tym więcej zespołów decyduje się na przedstawianie składów swoich ekip na lipcowy wyścig. Dziś karty odkryła ekipa Katusha – Alpecin.

Zgodnie z zapowiedziami i oczekiwaniami, liderami szwajcarskiego zespołu mają być wracający do wysokiej dyspozycji Ilnur Zakarin i Marcel Kittel. Do tej pory obaj nie prezentowali najwyższego poziomu, do którego przez lata przyzwyczaili. Podczas Wielkiej Pętli ma być jednak inaczej. Przypomnijmy, że rok temu Kittel wygrał aż 5 etapów.

Nigdy nie możesz założyć, że wygrasz kilka etapów Tour de France. Dlatego też naszym celem jest jedno zwycięstwo, które przy tak ciężkim sezonie i tak byłoby niezłym rezutatem

– powiedział Kittel.

Oprócz dwójki liderów, o solidny wynik dla swojego zespołu będą mogli powalczyć m.in. Tony Martin czy Ian Boswell. Szczególnie drugi z nich pokazywał ostatnio, że jego dyspozycja wzrasta, co może zaowocować skutecznymi akcjami w górach.

Skład Katusha – Alpecin na Tour de France 2018: Marcel Kittel, Ilnur Zakarin, Tony Martin, Ian Boswell, Rick Zabel, Nils Politt, Robert Kiserlovski i Pavel Kochetkov.