fot. CAuldPhoto / BMC Racing Team

Choć Jim Ochowicz i jego świta od wielu miesięcy walczą z problemami, ekipa BMC wciąż trzyma się całkiem dobrze. Nie inaczej będzie podczas Tour de France, gdzie kolarze amerykańskiego zespołu na pewno będą widoczni.

Podobnie jak w ubiegłych latach, podstawowym celem kolarzy BMC będzie walka w klasyfikacji generalnej. Liderem, którego stać będzie na zakończenie rywalizacji na podium, jest Richie Porte. Nie da się ukryć, że cały zespół jest ustawiony właśnie pod Australijczyka, który chciałby osiągnąć najlepszy wynik w swojej karierze.

Głównym przybocznym Porte będzie najprawdopodobniej Tejay Van Garderen. Amerykanin mówił już wprost, iż jego własne ambicje zostaną podczas Tour de France zepchnięte na drugi plan. Oprócz niego, w górach znakomitym pomocnikiem może być Damiano Caruso.

Oprócz górali, w składzie BMC znalazło się też miejsce dla zawodników bardziej uniwersalnych. Za kapitana zespołu uznawany jest Simon Gerrans, który zbliża się do zakończenia kariery. Obok niego, za kontrolę sytuacji na lżejszych odcinkach odpowiedzialni będą Greg van Avermaet, Stefan Kung i Michael Schar. Wolną rękę powinien mieć za to Patrick Bevin.

Skład BMC na Tour de France 2018: Richie Porte, Tejay Van Garderen, Damiano Caruso, Simon Gerrans, Greg van Avermaet, Stefan Kung, Michael Schar, Patrick Bevin.