fot. Bahrain-Merida

Do tej pory, sezon 2018 nie jest najlepszy w wykonaniu Vincenzo Nibalego. Rekin z Messyny zamierza jednak wszystko odbić sobie podczas zbliżającego się Tour de France.

Zgodnie z zapowiedziami, bardzo silny zespół Bahrain – Merida będzie w pełni podporządkowany jednemu, najmocniejszemu kolarzowi. Tym samym Vincenzo Nibali może liczyć na znakomite wsparcie, które nie powinno go opuszczać praktycznie nigdy.

Przede wszystkim, Rekin z Messyny będzie mógł skorzystać z usług znakomitych braci Izagirre oraz będącego niedawno w bardzo solidnej dyspozycji Domenico Pozzovivo. Taki górski kwartet gwarantuje świetną współpracę przez cały wyścig, jednocześnie, przy pewnym nieszczęściu, może idealnie się uzupełnić.

Ostatnim z górskich pomocników Nibalego jest Franco Pelizotti, który także przejmie rolę kapitana. Bardzo doświadczony Włoch w szczególności będzie mógł pomóc odpowiednim słowem i taktycznym zmysłem, co na pewno przyniesie pozytywny skutek.

Naturalnie, ekipa Bahrain – Merida będzie też groźna na płaskich, szybkich etapach. Tam powalczyć powinien Sonny Colbrelli, który z roku na rok prezentuje wyższy poziom.

Skład Bahrain – Merida na Tour de France 2018: Vincenzo Nibali, Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Domenico Pozzovivo, Franco Pelizotti, Sonny Colbrelli, Heinrich Haussler, Kristjan Koren.