Team Aqua Blue Sport

Irlandzka drużyna zdecydowała się na skorzystanie z dwóch nietypowych rozwiązań.

Zespół potwierdził wcześniejsze doniesienia i zaprezentował 3T Strada malowane w niebiesko-złote barwy. Aqua Blue Sport tym samym decyduje się na ściganie bez przedniej przerzutki oraz tylko na hamulcach tarczowych.

Rower wyposażony jest w osprzęt Sram Force 1 dostosowany do jednej tarczy z przodu oraz kaset o szerokim zakresie. Oznacza to, że kolarze irlandzkiej ekipy skorzystają z nieco innych rozwiązań – na szczęście, by zmniejszyć przeskok pomiędzy kolejnymi przełożeniami, utworzona została kaseta 9-32. W górach z pewnością wymuszone zostaną inne zestawy (możliwe jest założenie np. tarczy 48 zębów oraz kasety 10-42).

Team Aqua Blue Sport

Pewnym ryzykiem obarczone jest stuprocentowe skupienie się na hamulcach tarczowych. UCI zdecydowało się na kontynuowanie “fazy testowej” i dalsze sprawdzanie nowinki, ale jeśli, podobnie jak w sezonie 2016, unia zdecyduje się na zawieszenie wykorzystanie “dysków”, to Irlandczycy mogą mieć spory problem.

Team Aqua Blue Sport

Aqua Blue Sport została pierwszą drużyną, która zdecydowała się na jeżdżenie tylko na rowerach wyposażonych w hamulce tarczowe i brak przedniej przerzutki. Sezon 2018 będzie więc swoistym “poligonem doświadczalnym” zarówno dla kolarzy jak i firmy SRAM. Zrezygnowanie ze zmiany biegów z przodu pojawiało się już wcześniej – m.in. w rowerze Tony’ego Martina na czasówce w Criterium du Dauphine.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments