© ASO/Pauline BALLET

Zwycięzca ósmego etapu tegorocznego Tour de France pozostanie we francuskim zespole na dwa kolejne sezony.

W drużynie Jean-Rene Bernaudeau zaszły spore zmiany – Bryan Coquard odchodzi do nowej ekipy Vital Concept, a Thomas Voeckler zakończył karierę. W tej sytuacji Direct Energie mocniej skupi się na pomaganiu Lilian Calmejane’owi, który w obecnym sezonie robi prawdziwą furorę – wygrał ósmego dnia Tour de France oraz etapy i klasyfikacje generalne Settimana Coppi e Bartali, Etoile de Besseges i Circuit Cycliste Sarthe. To wszystko w zaledwie drugim roku w roli zawodowca.

Trochę wcześnie, by myśleć o przyszłości, bo sezon 2017 jeszcze się nie skończył, a ja wciąż mam nadzieję na kilka zwycięstw. Direct Energie jedzie na Il Lombardia: to kolarski monument, więc wciąż o nim myślę. Na pewno w 2018 roku moim głównym celem będzie Tour de France, wokół tego wyścigu skupię swój program treningowy. Oprócz tego marzę też o noszeniu koszulki mistrza Francji.

 

Calmejane potrafi powalczyć zarówno w górach jak i nieco łatwiejszym terenie. Dzięki wszechstronności Francuz potrafi wygrywać klasyfikacje generalne mniejszych wyścigów, ale niektórzy widzą w nim potencjalnego lidera na Wielkie Toury.

Na razie wolę walczyć o wygraną [na etapie] w Wielkim Tourze niż celować w miejsca 15-20 [klasyfikacji generalnej]. Mam jednak dopiero 24 lata i mogę jeszcze zmienić moje plany zależnie od rozwoju. Na razie preferuję walkę o etapy.

Razem z młodym kolarzem kontrakty przedłużyli Adrien Petit, Sylvain Chavanel, Perrig Quemeneur i Alexandre Pichot. Dodatkowo w barwach Direct-Energie w przyszłym sezonie będą się ścigać m.in. Axel Journiaux, Simon Sellier, Rein Taaramae, Jerome Cousin i Damien Gaudin. Odchodzą jednak Thomas Voeckler, Bryan Coquard, Julien Morice, Antoine Duchesne, Tony Hurel i Fabrice Jeandesboz.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments