fot. AG2R Citroën

Lilian Calmejane będzie od przyszłego sezonu zawodnikiem Intermarche-Wanty Gobert. Francuz podpisał 2-letni kontrakt.

Choć Calmejane ma już 29 lat, to jak do tej pory nie miał przyjemności jazdy w zespole spoza swojego kraju. Przygodę z w miarę poważnym ściganiem zaczynał w Vendee U, później spędził pięć lat w Direct Energie, by dwa ostatnie sezony przejechać jako kolarz AG2R Citroen Team. Po zakończeniu sezonu, w grudniu, kończy już jednak 30 lat i najwyraźniej uznał, że to czas na spróbowanie nowych wyzwań.

Wielokrotny zwycięzca etapowy wielkich tourów Lilian Calmejane dołączy do Intermarche-Wanty Gobert na dwa kolejne sezony

– czytamy w komunikacie ekipy.

Nazywanie Francuza wielokrotnym zwycięzcą etapowym wyścigów trzytygodniowych jest jednak lekkim nadużyciem. W całej swojej karierze wygrał bowiem tylko dwa takie odcinki – oba na początku kolarskiej wędrówki. Zaczął w 2016 roku, podczas Vuelta a Espana, a 10 miesięcy później dołożył do tego etap Tour de France.

Ostatnie z 12 zawodowych zwycięstw odniósł natomiast w 2019 roku, gdy wygrał etap Tour de Limousin. Nie znaczy to jednak, że przejeżdża kolejne wyścigi całkowicie niezauważalny. Regularnie zajmuje wysokie miejsca we francuskich klasykach, a gdy tylko startuje w wielkich tourach, można zauważyć go w ucieczkach. Profilem zdaje się więc pasować do belgijskiego zespołu. Kto wie, być może podobnie jak zdecydowana większość jego kolarzy, on również zdoła osiągnąć tam swoją życiową dyspozycję?

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments