fot. INEOS Grenadiers

Ethan Hayter i Fred Wright będą liderami kadry Wielkiej Brytanii na Mistrzostwa Świata w Wollongong.

W brytyjskiej kadrze zabraknie największych gwiazd tamtejszego kolarstwa – Gerainta Thomasa, braci Yatesów, Marka Cavendisha czy Tao Geoghegana Harta. Zamiast kolarzy, znanych głównie ze znakomitych występów w wielkich tourach, zobaczymy młode pokolenie zawodników dobrze odnajdujących się w pagórkowatym terenie.

Ethan Hayter jest w końcu zwycięzcą ostatniego Tour de Pologne, zeszłorocznego Tour of Norway, a także wielu pagórkowatych etapów innych prestiżowych tygodniówek. Powinien pokazać się z dobrej strony również podczas jazdy indywidualnej na czas – rok temu był w tej konkurencji ósmy. Dowodem na to, że nie zatracił tej umiejętności jest jego występ w Polsce, gdzie właśnie na etapie z metą na Stacji Narciarskiej Rusiński zapewnił sobie zwycięstwo w etapówce.

Z kolei wiosną udane występy w klasykach notowali Fred Wright i Ben Turner. Zresztą, ten pierwszy świetnie prezentuje się także podczas tegorocznej Vuelty, nawet jeśli jakimś cudem nie wygrał jeszcze ani jednego etapu, co zdaje się bardzo mu ciążyć. Skład uzupełniają utalentowani Ben Tullett i Jake Stewart, Connor Swift, a także wnoszący do zespołu dużo doświadczenia Ben Swift i Luke Rowe.

Jeszcze mocniej na młodość postawiono przy ustalaniu składu kobiet. Znajdą się w nim aż cztery orliczki. Z kolei jedyne dwie bardziej doświadczone zawodniczki – Anna Henderson i Elizabeth Holden skończą w tym roku kolejno: 24 i 25 lat.

Kadra Wielkiej Brytanii na Mistrzostwa Świata 2022

Elita mężczyzn

Ethan Hayter (Wyścig ze startu wspólnego + czasówka)

Luke Rowe

Jake Stewart

Ben Swift

Connor Swift

Ben Tulett

Ben Turner

Fred Wright

Elita kobiet i orliczki

Elynor Backstedt (U23)

Pfeiffer Georgi (U23)

Anna Henderson

Elizabeth Holden

Anna Shackley (U23)

Alice Towers (U23)

Orlicy

Bob Donaldson

Sean Flynn

Leo Hayter (Wyścig ze startu wspólnego + czasówka)

Oliver Stockwell

Sam Watson

Junior Men

Jed Smithson

Josh Tarling (Road race and time-trial)

Zachary Walker

Juniorki

Zoe Backstedt (Wyścig ze startu wspólnego + czasówka)

Grace Lister

Awen Robert

Izzy Sharp (Wyścig ze startu wspólnego + czasówka)

Poprzedni artykułLilian Calmejane ląduje w Intermarche-Wanty Gobert
Następny artykułDwie twarze Estremadury – zapowiedź 18. etapu Vuelta a España 2022
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments