Polski Związek Kolarski

Zwycięstwami Karoliny Kumięgi (TKK Pacific Nestle Fitness) i Zuzanny Olejniczak (KKS Gostyń) zakończyły się wyścigi juniorek i juniorek młodszych w ramach Górskich Mistrzostw Polski.

Trasa obu wyścigów nie różniła się od poprzednich. Starsze z Pań miały do pokonania dwie rundy oraz dojazd do mety, a najmłodsze zawodniczki powalczyły na jednej rundzie i wspomnianym już dojeździe.

Co ciekawe, oba wyścigi różniły się od rywalizacji elity. Zawodniczki w kategoriach młodzieżowych nie odpuszczały pozostałych tak łatwo, dzięki czemu rywalizacja była dużo bardziej zacięta. Świadczy o tym liczebność grupek, które przyjechały na metę, mimo bardzo ciężkiej trasy.

W przypadku juniorek, o zwycięstwie zdecydował finisz z pięcioosobowej grupy, w którym najlepsza okazała się Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness). Podium uzupełniły Ewelina Sikora (WLKS Krakus – bbc Czaja) i Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska.

Juniorki młodsze poszatkowały się nieco bardziej. O zwycięstwie zdecydował dwójkowy finisz, w którym lepsza okazała się Zuzanna Olejniczak (KKS Gostyń). Srebro przypadło Brygidzie Piersiak (KLKS Azalia Brzóza Królewska), a brąz Julii Rusnarczyk (WLKS Krakus – bbc Czaja).

wyniki juniorek – tutaj

wyniki juniorek młodszych – tutaj

Poprzedni artykułBen Hermans i Ruben Plaza w Israel Cycling Academy
Następny artykułBretagne Classic – Ouest France: Triumf Vivianiego
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments