Team Sky

Włoski sprinter potwierdził, że jest w dobrej formie i odniósł czwarte zwycięstwo w ciągu tygodnia.

Francuski klasyk należący do cyklu World Tour tradycyjnie zabrał kolarzy w podróż po malowniczych terenach północno-zachodniej Francji. Choć trasa w teorii powinna pasować sprinterom to na ponad 240 kilometrach wyścigu było aż 3000 metrów przewyższenia.

Ucieczkę dnia utworzyło siedmiu zawodników: Natnael Berhane (Dimension Data), Delio Fernandez (Delko Marseille), Arnaud Gerard (Fortuneo – Oscaro), Pierre Rolland (Cannondale – Drapac), Oliviero Troia (UAE Team Emirates), Marco Maronese (Bardiani CSF) oraz Jacoppo Mosca (Willier Triestina). Po około 40 km rywalizacji ucieczka miała siedem i pół minuty przewagi, która systematycznie malała.

60 kilometrów przed metą doszło do przetasowań. Pierwotna ucieczka została skasowana, a na czele znalazła się dziesięcioosobowa ucieczka, która mimo mocnego tempa peletonu utrzymywała kilkadziesiąt sekund przewagi przez kolejne kilometry.

Gonitwa trwała, głównie za sprawą kolarzy Dimension Data. To doprowadziło do uszczuplenia peletonu, a tempa w ucieczce nie wytrzymywali kolejni zawodnicy. W konsekwencji na nieco ponad 20 kilometrów przed metą na czele pozostał duet Silivian Dillier (BMC) oraz Dries Devenyns (Quick Step Floors).

Po kolejnych kilku kilometrach znów doszło do przetasowań i ponownie na czele znalazło się ośmiu zawodników z przewagą około pół minuty. Peleton nie dawał za wygraną i gonił z całych sił.

Ostatni przejazd przez Cote de Ty Marec przyniósł jednak kolejne skoki. Philippe Gilbert (Quick Step Floors) próbował przeskoczyć Alberto Bettiola (Cannondale Drapac), który jako ostatni utrzymał się z ucieczki. Finalnie peleton dopiął swego kilometr przed metą i to sprinterzy rozegrali między sobą walkę o triumf.

Najlepiej końcówkę rozegrał Elia Viviani (Team Sky), który w pięknym stylu ominął pozostałych kolarzy tuż przy bandzie. Na drugim miejscu przyjechał Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin), a podium uzupełnił Sonny Colbrelli (Bahrain Merida).

1 VIVIANI Elia (ITA) TEAM SKY 5:51:39
2 KRISTOFF Alexander (NOR) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:00
3 COLBRELLI Sonny (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:00:00
4 VANMARCKE Sep (BEL) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:00
5 MATTHEWS Michael (AUS) TEAM SUNWEB 0:00:00
6 GUERREIRO Rúben (POR) TREK – SEGAFREDO 0:00:00
7 HAGEN Edvald Boasson (NOR) TEAM DIMENSION DATA 0:00:00
8 BOUHANNI Nacer (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
9 CONSONNI Simone (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:00
10 VAN AVERMAET Greg (BEL) BMC RACING TEAM 0:00:00
11 PÖSTLBERGER Lukas (AUT) BORA – HANSGROHE 0:00:00
12 BATTAGLIN Enrico (ITA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
13 CONTI Valerio (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:00
14 SBARAGLI Kristian (ITA) TEAM DIMENSION DATA 0:00:00
15 MEZGEC Luka (SLO) ORICA – SCOTT 0:00:00
16 BARBERO Carlos (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:00
17 REIJNEN Kiel (USA) TREK – SEGAFREDO 0:00:00
18 DELAPLACE Anthony (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:00
19 BUSATO Matteo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:00:00
20 CALMEJANE Lilian (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:00
21 BENNATI Daniele (ITA) MOVISTAR TEAM 0:00:00
22 WYSS Danilo (SUI) BMC RACING TEAM 0:00:00
23 MARTIN Guillaume (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
24 ŠTYBAR Zdenek (CZE) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
25 OFFREDO Yoann (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
26 VERMOTE Julien (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
27 PETERS Nans (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
28 IMPEY Daryl (RSA) ORICA – SCOTT 0:00:00
29 HERRADA Jose (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:00
30 DE PLUS Laurens (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
31 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:00:00
32 ULISSI Diego (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:00
33 VALGREN ANDERSEN Michael (DEN) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
34 GAUTIER Cyril (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
35 FINETTO Mauro (ITA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:00
36 MEURISSE Xandro (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
37 BOUDAT Thomas (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:00
38 HERRADA Jesus (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:00
39 GALLOPIN Tony (FRA) LOTTO SOUDAL 0:00:00
40 VAN BAARLE Dylan (NED) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:00
41 GRELLIER Fabien (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:00
42 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) FDJ 0:00:00
43 GILBERT Philippe (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
44 CARRETERO Hector (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:00
45 SÜTTERLIN Jasha (GER) MOVISTAR TEAM 0:00:00
46 SIMON Julien (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
47 GOLAS Michal (POL) TEAM SKY 0:00:13
48 CLAEYS Dimitri (BEL) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:16
49 BETTIOL Alberto (ITA) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:24
50 GRIVKO Andrey (UKR) ASTANA PRO TEAM 0:00:27
51 KUZNETSOV Viacheslav (RUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:33
52 DILLIER Silvan (SUI) BMC RACING TEAM 0:00:33
53 ZABEL Rick (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:50
54 BAGDONAS Gediminas (LTU) AG2R LA MONDIALE 0:00:50
55 VERMEULEN Alexey (USA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:50
56 BEVIN Patrick (NZL) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:53
57 MOLLEMA Bauke (NED) TREK – SEGAFREDO 0:00:53
58 BIERMANS Jenthe (BEL) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:53
59 VELASCO Simone (ITA) BARDIANI CSF 0:00:53
60 MAESTRI Mirco (ITA) BARDIANI CSF 0:00:53
61 PACHER Quentin (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 0:00:53
62 SERRY Pieter (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:53
63 GASPAROTTO Enrico (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:00:53
64 EDET Nicolas (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:53
65 MAES Nikolas (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:53
66 CAMPENAERTS Victor (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:53
67 HARDY Romain (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:53
68 DOUBEY Fabien (FRA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:53
69 TULIK Angelo (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:53
70 PETILLI Simone (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:53
71 BRAMBILLA Gianluca (ITA) QUICK – STEP FLOORS 0:00:53
72 LEDANOIS Kevin (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:00:53
73 LEMOINE Cyril (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:08
74 PICHON Laurent (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:01:28
75 VACHON Florian (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:01:29
76 BODNAR Maciej (POL) BORA – HANSGROHE 0:01:30
77 HAAS Nathan (AUS) TEAM DIMENSION DATA 0:02:09
78 SCHÄR Michael (SUI) BMC RACING TEAM 0:02:09
79 ROLLAND Pierre (FRA) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:02:09
80 LE GAC Olivier (FRA) FDJ 0:02:09
81 TEUNISSEN Mike (NED) TEAM SUNWEB 0:02:09
82 ĐURASEK Kristijan (CRO) UAE TEAM EMIRATES 0:02:09
83 WELLENS Tim (BEL) LOTTO SOUDAL 0:02:09
84 ANTONINI Simone (ITA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:02:09
85 HAUSSLER Heinrich (AUS) BAHRAIN – MERIDA 0:02:09
86 SICARD Romain (FRA) DIRECT ENERGIE 0:02:53
87 GASTAUER Ben (LUX) AG2R LA MONDIALE 0:02:53
88 TANKINK Bram (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:02:55
89 PHINNEY Taylor (USA) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:02:55
90 DEVENYNS Dries (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:02:55
91 GEOGHEGAN HART Tao (GBR) TEAM SKY 0:03:43
92 MARTENS Paul (GER) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:03:43
93 ARASHIRO Yukiya (JPN) BAHRAIN – MERIDA 0:03:43
94 TEUNS Dylan (BEL) BMC RACING TEAM 0:03:43
95 GERRANS Simon (AUS) ORICA – SCOTT 0:03:43
96 MARCATO Marco (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:03:43
97 GERARD Arnaud (FRA) FORTUNEO – OSCARO 0:03:43
98 VENTURINI Clement (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:45
99 DOULL Owain (GBR) TEAM SKY 0:04:06
100 HAYMAN Mathew (AUS) ORICA – SCOTT 0:04:06
101 VAN HOOYDONCK Nathan (BEL) BMC RACING TEAM 0:04:26
102 MOSCA Jacopo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:05:00
103 KWIATKOWSKI Michal (POL) TEAM SKY 0:06:16
104 PIBERNIK Luka (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:06:47
105 THOMSON Jay Robert (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:07:49
106 BIZHIGITOV Zhandos (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:07:49
107 ARNDT Nikias (GER) TEAM SUNWEB 0:07:49
108 PLANCKAERT Baptiste (BEL) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:07:49
109 DOCKER Mitchell (AUS) ORICA – SCOTT 0:07:49
110 BURGHARDT Marcus (GER) BORA – HANSGROHE 0:07:49
111 VAKOČ Petr (CZE) QUICK – STEP FLOORS 0:07:49
112 KEIZER Martijn (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:01
113 LEEZER Thomas (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:13:01
114 GAUDU David (FRA) FDJ 0:13:01
115 VAUGRENARD Benoit (FRA) FDJ 0:13:01
116 BELLETTI Manuel (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 0:13:01
117 RAVASI Edward (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:13:01
118 MINNAARD Marco (NED) WANTY – GROUPE GOBERT 0:13:01
119 OURSELIN Paul (FRA) DIRECT ENERGIE 0:14:15
120 MULLEN Ryan (IRL) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:14:15
121 ALBANESE Vincenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:14:15
122 DRUCKER Jean-Pierre (LUX) BMC RACING TEAM 0:20:05
DNF NAESEN Oliver (BEL) AG2R LA MONDIALE
DNF BARBIER Rudy (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF BIDARD François (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF RIBLON Christophe (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF LANGEVELD Sebastian (NED) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM
DNF CIMOLAI Davide (ITA) FDJ
DNF GUARNIERI Jacopo (ITA) FDJ
DNF DEMARE Arnaud (FRA) FDJ
DNF LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ
DNF MINALI Riccardo (ITA) ASTANA PRO TEAM
DNF FOMINYKH Daniil (KAZ) ASTANA PRO TEAM
DNF GATTO Oscar (ITA) ASTANA PRO TEAM
DNF MOSER Moreno (ITA) ASTANA PRO TEAM
DNF KORSÆTH Truls (NOR) ASTANA PRO TEAM
DNF MOINARD Amael (FRA) BMC RACING TEAM
DNF PER David (SLO) BAHRAIN – MERIDA
DNF BONIFAZIO Niccolo’ (ITA) BAHRAIN – MERIDA
DNF BOZIC Borut (SLO) BAHRAIN – MERIDA
DNF ACKERMANN Pascal (GER) BORA – HANSGROHE
DNF BENNETT Sam (IRL) BORA – HANSGROHE
DNF BASKA Erik (SVK) BORA – HANSGROHE
DNF SAGAN Juraj (SVK) BORA – HANSGROHE
DNF SELIG Rüdiger (GER) BORA – HANSGROHE
DNF BERHANE Natnael (ERI) TEAM DIMENSION DATA
DNF GIBBONS Ryan (RSA) TEAM DIMENSION DATA
DNF VENTER Jaco (RSA) TEAM DIMENSION DATA
DNF VAN ZYL Johann (RSA) TEAM DIMENSION DATA
DNF VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF DE BIE Sean (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF HOFLAND Moreno (NED) LOTTO SOUDAL
DNF DE BUYST Jasper (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF VANENDERT Jelle (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF QUINTANA Dayer (COL) MOVISTAR TEAM
DNF IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka (ESP) MOVISTAR TEAM
DNF ALBASINI Michael (SUI) ORICA – SCOTT
DNF EWAN Caleb (AUS) ORICA – SCOTT
DNF EDMONDSON Alexander (AUS) ORICA – SCOTT
DNF COQUARD Bryan (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF QUEMENEUR Perrig (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF RESTREPO VALENCIA Jhonatan (COL) TEAM KATUSHA ALPECIN
DNF SCHMIDT Mads Würtz (DEN) TEAM KATUSHA ALPECIN
DNF BOEM Nicola (ITA) BARDIANI CSF
DNF MARONESE Marco (ITA) BARDIANI CSF
DNF SIMION Paolo (ITA) BARDIANI CSF
DNF WACKERMANN Luca (ITA) BARDIANI CSF
DNF DEIGNAN Philip (IRL) TEAM SKY
DNF VAN POPPEL Danny (NED) TEAM SKY
DNF WISNIOWSKI Lukasz (POL) TEAM SKY
DNF TROIA Oliviero (ITA) UAE TEAM EMIRATES
DNF GESBERT Elie (FRA) FORTUNEO – OSCARO
DNF MCLAY Daniel (GBR) FORTUNEO – OSCARO
DNF LAPORTE Christophe (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF SENECHAL Florian (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF CURVERS Roy (NED) TEAM SUNWEB
DNF GESCHKE Simon (GER) TEAM SUNWEB
DNF SINKELDAM Ramon (NED) TEAM SUNWEB
DNF DE BACKER Bert (BEL) TEAM SUNWEB
DNF TIMMER Albert (NED) TEAM SUNWEB
DNF FELLINE Fabio (ITA) TREK – SEGAFREDO
DNF COLEDAN Marco (ITA) TREK – SEGAFREDO
DNF PEDERSEN Mads (DEN) TREK – SEGAFREDO
DNF RAST Gregory (SUI) TREK – SEGAFREDO
DNF STUYVEN Jasper (BEL) TREK – SEGAFREDO
DNF ZHUPA Eugert (ALB) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF MARECZKO Jakub (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF CECCHIN Alberto (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF POZZATO Filippo (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA
DNF BACKAERT Frederik (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF PASQUALON Andrea (ITA) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF SMUKULIS Gatis (LAT) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF EL FARES Julien (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF COMBAUD Romain (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF HUPOND Thierry (FRA) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DNF MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM