fot. Aqua Blue Sport

Start irlandzkiej drużyny pro kontynentalnej Aqua Blue Sport w hiszpańskiej Vuelcie będzie jej debiutem w wielkim tourze. Z tej okazji przygotowano specjalną edycję koszulek w kolorze białym.

Na co dzień kolarze Aqua Blue Sport ścigają się w granatowych koszulkach ze złotymi akcentami, ale na hiszpańskich szosach pojawią się w białych trykotach, na których również nie mogło zabraknąć złotych akcentów, w tym trójlistnej koniczyny – symbolu Irlandii. Ponadto w wewnętrznej części kołnierzyka umieszczono irlandzką flagę oraz napis „La Vuelta 2017”.

Jesteśmy bardzo zaszczyceni faktem, iż otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w hiszpańskiej Vuelcie. Aby to uczcić postanowiliśmy, że ten jeden raz założymy białe koszulki, które przy okazji pomogą naszym zawodnikom poradzić sobie z upałami panującymi w Hiszpanii. Nasze złote akcenty stały się rozpoznawalne w peletonie, w związku z czym nie mogło ich zabraknąć na nowych trykotach. Kolor granatowy natomiast pozostał na spodenkach. Nie możemy doczekać się ścigania w nowych barwach, ale tych, którzy już tęsknią za naszym podstawowym zestawem zapewniam, że wrócimy do niego w pozostałych wyścigach

– powiedział Stephen Moore, główny menedżer drużyny Aqua Blue Sport.

fot. Aqua Blue Sport

Drużyna Aqua Blue Sport została założona w 2017 roku przez Irlandczyka Ricka Delaneya. Jest sponsorowana wyłącznie przez markę Aqua Blue Sport prowadzącą internetową sprzedaż sprzętu rowerowego. Skład liczy szesnastu kolarzy, z którymi podpisano dwuletnie kontrakty.

Dotychczas największymi sukcesami ekipy jest etapowe zwycięstwo mistrza Stanów Zjednoczonych Larry`ego Warbasse`a w Tour de Suisse oraz otrzymanie dzikiej karty na Vuelta a España 2017.