Fot. Aqua Blue Sport

Australijczyk Calvin Watson, który w 2013 roku został najmłodszym zwycięzcą Herald Sun Tour, będzie liderem irlandzkiej drużyny Aqua Blue Sport w przyszłorocznej edycji wyścigu. 

“Jayco Herald Sun Tour ma 64-letnią tradycję. Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tym wyścigu. Dysponujemy silnym składem z liderem Calvinem Watsonem i mamy zamiar zaznaczyć naszą obecność w tym wyścigu,” powiedział Rick Delaney, właściciel Aqua Blue Sport.

Herald Sun Tour będzie dla irlandzkiego składu dopiero drugim wyścigiem w historii, bowiem jest to nowa drużyna, która oficjalnie rozpocznie działalność od 1 stycznia 2017 roku. Trzy dni wcześniej weźmie udział w Cadel Evans Great Ocean Race.

“Bardzo się cieszę, że rozpocznę sezon w Australii. Z Herald Sun Tour mam świetne wspomnienia, a także odniosłem w tym wyścigu bardzo dobre rezultaty. Mam nadzieję, że uda mi się to powtórzyć w barwach Aqua,” powiedział Calvin Watson.

Wyścig Herald Sun Tour potrwa od 1 do 5 lutego. Rozpocznie się 2,1- kilometrowym prologiem w Melbourne. Organizatorzy zapowiadają, że trasa w 2017 roku będzie bardziej wymagająca, dzięki czemu wyścig będzie ciekawszy.

Pełny skład Aqua Blue Sport na Jayco Herald Sun Tour 2017: Calvin Watson (AUS), Leigh Howard, Conor Dunne (IRL), Aaron Gate (NZL), Peter Koning (NED), Michel Kreder (NED) oraz Larry Warbasse (USA).