Foto: Con Chronis

Młody sprinter Team Sunweb wygrał pierwszy etap Jayco Herald Sun Tour.

Tylko 120 kilometrów mieli do pokonania kolarze na pierwszym etapie wyścigu w Australii. Odcinek z Nagambie do Shepparton był płaski i faworyzował sprinterów.

W ucieczce dnia kręcili:  Ryan Thomas (ARA Pro Racing Sunshine Coast), Conor Murtagh (Oliver’s Real Food Racing), Team BridgeLane’s Ben Hill, Charles-Etienne Chretien (Aevolo) i Jesse Coyle (Nero Continental). Ich maksymalna przewaga wyniosła trzy minuty, a peleton dogonił ich na pięć kilometrów przed metą.

Doskonałe rozprowadzenie Maxa Kantera jeszcze lepiej wykorzystał Alberto Dainese (Team Sunweb). Za Włochem finiszowali Kaden Groves (Mitchelton-Scott) i Moreno Hofland (EF Pro Cycling).

Koledzy dziś wykonali super pracę. Max dobrze mnie rozprowadził i choć byłem trochę daleko udało mi się znaleźć lukę. To moje pierwsze zwycięstwo w koszulce ekipy World Tour i oczywiście bardzo się z niego cieszę

– powiedział na mecie 21- letni Dainese.

Wyniki pierwszego etapu:

1 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb 2:36:42
2 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
3 Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling 0:00:00
4 Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation 0:00:00
5 Godfrey Slattery (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
6 Michael Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:00
7 Roy Eefting (Ned) Team Sapura Cycling 0:00:00
8 Yasuharu Nakajima (Jpn) Kinan Cycling Team 0:00:00
9 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling 0:00:00
10 Thomas Bolton (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:00
11 Luke Mudgway (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:00
12 Scott McGill (USA) Aevolo 0:00:00
13 Tyler Stites (USA) Aevolo 0:00:00
14 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling 0:00:00
15 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 0:00:00
16 Ben Carman (Aus) Nero Continental 0:00:00
17 Hayden McCormick (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:00
18 Craig Wiggins (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:00
19 Myles Stewart (Aus) Nero Continental 0:00:00
20 Samuel Jenner (Aus) Team BridgeLane 0:00:00
21 Ayden Toovey (Aus) Team BridgeLane 0:00:00
22 Kees Duyvesteyn (NZl) Team BridgeLane 0:00:00
23 Cade Bickmore (USA) Aevolo 0:00:00
24 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:00:00
25 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:00
26 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:00
27 Salvador Guardiola Tora (Esp) Kinan Cycling Team 0:00:00
28 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:00:00
29 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:00
30 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:00
31 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation 0:00:00
32 Carter Turnbull (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
33 Conor Leahy (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
34 Jay Vine (Aus) Nero Continental 0:00:00
35 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
36 Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling 0:00:00
37 Bentley Niquet-Olden (Aus) Nero Continental 0:00:00
38 Sean McElroy (USA) Aevolo 0:00:00
39 Benjamin Hill (Aus) Team BridgeLane 0:00:00
40 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:00
41 Ari Scott (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:00
42 Ethan Batt (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:00
43 James Oram (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:00
44 Yudai Arashiro (Jpn) Kinan Cycling Team 0:00:00
45 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
46 Conor Schunk (USA) Aevolo 0:00:00
47 Charles-Étienne Chrétien (Can) Aevolo 0:00:00
48 Calan White (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
49 Rudy Porter (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
50 Ben Metcalfe (Aus) Team BridgeLane 0:00:00
51 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
52 Alexander White (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:00
53 Joshua Kench (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:00
54 Thomas Lebas (Fra) Kinan Cycling Team 0:00:00
55 Connor Reardon (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:00
56 Hiroshi Tsubaki (Jpn) Kinan Cycling Team 0:00:00
57 Alex Heaney (NZl) St George Continental Cycling Team 0:00:00
58 Liam White (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:00
59 Sebastian Berwick (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:00
60 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling 0:00:00
61 Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:00
62 Marcos Garcia Fernandez (Esp) Kinan Cycling Team 0:00:00
63 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:00
64 Aidan McNeil (USA) Aevolo 0:00:00
65 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:00
66 Brendon Davids (RSA) Oliver’s Real Food Racing 0:00:00
67 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan Cycling Team 0:00:00
68 Jonas Rutsch (GER) EF Pro Cycling 0:00:00
69 Michael Potter (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:00
70 Ashley Mackay (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:00
71 Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling 0:00:00
72 Dylan McKenna (Aus) Nero Continental 0:00:00
73 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling 0:00:00
74 Daniel Gandy (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:00
75 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:00:00
76 Christopher Miller (Aus) Nero Continental 0:00:00
77 Samuel Hill (Aus) Team BridgeLane 0:00:00
78 Mark O’Brien (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
79 Joel Yates (NZl) St George Continental Cycling Team 0:00:00
80 David Williams (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:00
81 Sebastian Barrett (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:00
82 Muhammad Hakimi Ajis (Mas) Team Sapura Cycling 0:00:00
83 Michael Freiberg (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:00
84 Riley Fleming (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:00
85 Daniel Di Domenico (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:00
86 Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:00
87 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 0:00:00
88 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:00
89 Samuel Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:18
90 Benjamin Perry (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:18
91 Ryan Thomas (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:18
92 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:18
93 Jesse Coyle (Aus) Nero Continental 0:01:13
94 Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:03:18
95 Nicholas White (Aus) Team BridgeLane 0:03:18

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb 2:36:32
2 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:04
3 Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling 0:00:06
4 Roy Eefting (Ned) Team Sapura Cycling 0:00:07
5 Benjamin Hill (Aus) Team BridgeLane 0:00:07
6 Craig Wiggins (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:09
7 Charles-Étienne Chrétien (Can) Aevolo 0:00:09
8 Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation 0:00:10
9 Godfrey Slattery (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:10
10 Michael Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:10
11 Yasuharu Nakajima (Jpn) Kinan Cycling Team 0:00:10
12 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling 0:00:10
13 Thomas Bolton (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:10
14 Luke Mudgway (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:10
15 Scott McGill (USA) Aevolo 0:00:10
16 Tyler Stites (USA) Aevolo 0:00:10
17 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling 0:00:10
18 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 0:00:10
19 Ben Carman (Aus) Nero Continental 0:00:10
20 Hayden McCormick (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:10
21 Myles Stewart (Aus) Nero Continental 0:00:10
22 Samuel Jenner (Aus) Team BridgeLane 0:00:10
23 Ayden Toovey (Aus) Team BridgeLane 0:00:10
24 Kees Duyvesteyn (NZl) Team BridgeLane 0:00:10
25 Cade Bickmore (USA) Aevolo 0:00:10
26 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:00:10
27 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:10
28 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:10
29 Salvador Guardiola Tora (Esp) Kinan Cycling Team 0:00:10
30 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:00:10
31 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:10
32 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:10
33 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation 0:00:10
34 Carter Turnbull (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:10
35 Conor Leahy (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:10
36 Jay Vine (Aus) Nero Continental 0:00:10
37 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
38 Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling 0:00:10
39 Bentley Niquet-Olden (Aus) Nero Continental 0:00:10
40 Sean McElroy (USA) Aevolo 0:00:10
41 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:10
42 Ari Scott (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:10
43 Ethan Batt (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:10
44 James Oram (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:10
45 Yudai Arashiro (Jpn) Kinan Cycling Team 0:00:10
46 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
47 Conor Schunk (USA) Aevolo 0:00:10
48 Calan White (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:10
49 Rudy Porter (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:10
50 Ben Metcalfe (Aus) Team BridgeLane 0:00:10
51 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:10
52 Alexander White (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:10
53 Joshua Kench (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:00:10
54 Thomas Lebas (Fra) Kinan Cycling Team 0:00:10
55 Connor Reardon (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:10
56 Hiroshi Tsubaki (Jpn) Kinan Cycling Team 0:00:10
57 Alex Heaney (NZl) St George Continental Cycling Team 0:00:10
58 Liam White (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:10
59 Sebastian Berwick (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:10
60 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling 0:00:10
61 Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:10
62 Marcos Garcia Fernandez (Esp) Kinan Cycling Team 0:00:10
63 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:10
64 Aidan McNeil (USA) Aevolo 0:00:10
65 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:10
66 Brendon Davids (RSA) Oliver’s Real Food Racing 0:00:10
67 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan Cycling Team 0:00:10
68 Jonas Rutsch (GER) EF Pro Cycling 0:00:10
69 Michael Potter (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:10
70 Ashley Mackay (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:10
71 Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling 0:00:10
72 Dylan McKenna (Aus) Nero Continental 0:00:10
73 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling 0:00:10
74 Daniel Gandy (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:10
75 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:00:10
76 Christopher Miller (Aus) Nero Continental 0:00:10
77 Samuel Hill (Aus) Team BridgeLane 0:00:10
78 Mark O’Brien (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:10
79 Joel Yates (NZl) St George Continental Cycling Team 0:00:10
80 David Williams (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:10
81 Sebastian Barrett (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:10
82 Muhammad Hakimi Ajis (Mas) Team Sapura Cycling 0:00:10
83 Michael Freiberg (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:10
84 Riley Fleming (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:10
85 Daniel Di Domenico (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:10
86 Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:10
87 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 0:00:10
88 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:10
89 Ryan Thomas (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:00:26
90 Samuel Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:28
91 Benjamin Perry (Can) Israel Start-Up Nation 0:00:28
92 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental Cycling Team 0:00:28
93 Jesse Coyle (Aus) Nero Continental 0:01:23
94 Nicholas White (Aus) Team BridgeLane 0:03:26
95 Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:03:28