LottoNL-Jumbo / Cor Vos

Piąty zawodnik tegorocznych mistrzostw świata U23 w Dausze – Amund Grondahl Jansen – podpisał kontrakt z grupą LottoNL – Jumbo.

Norweg jest aktualnym mistrzem swojego kraju w kategorii orlików. W tym roku ścigał się w barwach kontynentalnej ekipy Team Joker, a na liście sukcesów widnieją zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Tour de Gironde oraz ZLM Roompot Tour, a także etap Tour de l’Avenir.

„Na pewno nie jestem góralem. Najlepiej radzę sobie w sprincie oraz klasykach. Mam nadzieję, że będę mógł rozwinąć się podczas wiosennych wyścigów, przy wsparciu bardziej doświadczonych kolegów z grupy. Od pierwszego kontaktu z ekipą wiedziałem, że będę tam pasował. Holenderska kultura jest znacznie bliższa skandynawskiej niż francuska, hiszpańska czy włoska.”

-dzieli się swoimi wrażeniami Norweg.

Dyrektor techniczny grupy LottoNL – Jumbo, Nico Verhoeven, powiedział, że rozwój Jansena był śledzony przez ostatnie kilka sezonów. Utalentowany zawodnik będzie częścią sprinterskiego „pociągu” oraz znajdzie się w składzie na wiosenne klasyki.

„Amund ma dobry sprint, a jego nogi na pewno dadzą radę w klasykach. Właśnie na tych płaszczyznach chcemy z nim pracować. Będzie na pewno wartościowym pomocnikiem dla naszych sprinterów i liderów na klasyki.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments