fot. B&B Hotels p/b KTM

Nie samym przejściem Richarda Carapaza do EF Education-EasyPost człowiek żyje. W ostatnich dniach i tygodniach ogłoszono także dziesiątki pomniejszych transferów i to właśnie o nich będzie ten tekst.

Mamy połowę września, a to oznacza, że na rynku transferowym pozostaje coraz mniej dostępnych kolarzy. Nadal nie ogłoszono przyszłości m.in. Thymena Arensmana, Adama Yatesa, Marka Cavendisha czy Phila Bauhausa, niemniej w ogólności większość najlepszych zawodników zna już swoją przyszłość. Kto dołączył do tego grona?

Team BikeExchange – Jayco
Kontrakty z australijską ekipą odnowili 22-letni góral Kevin Colleoni, 28-letni Amund Grøndahl Jansen oraz 26-letni Jan Maas. Każdy z nich stosunkowo niedawno trafił do tej formacji, ale najwyraźniej zdołali wypracować zaufanie co do swoich usług wystarczająco duże, by pozostać w World Tourze.

Bahrain – Victorious
Ekipa z Bliskiego Wschodu ostatnimi tygodniami ogłasza głównie przedłużenia kontraktów. Na takowe zdecydowano się także w przypadku 22-letniego Edoardo Zambaniniego oraz 29-letniego Jashy Sütterlina. Obaj podpisali 2-letnie umowy.

Bingoal Pauwels Sauces WB
Do belgijskiego zespołu, który polscy kibice kojarzą głównie z zatrudnienia obecnie Stanisława Aniołkowskiego, dołączą 22-letni Nathan Vandepitte, 24-letni Alexander Salby i 29-letni Lennert Teugels. Szczególnie transfer tego ostatniego może być małą sensacją – tak doświadczony zawodnik zadebiutuje na poziomie drugiej dywizji.

B&B Hotels – KTM
Francuska ekipa miała według niektórych informacji być zasilona kwotą nawet 10 milionów euro na sezon przez firmę Carrefour, ale czas upływa, a potwierdzenia tych informacji brak. Pojawiły się za to prolongaty kontraktów, które sugerują raczej, że ten Pro Team pozostanie dość przeciętną drużyną z drugiej dywizji. Niedawno odnowiono umowy z niemal 36-letnim Pierrem Rollandem, 28-letnim Thibault Ferasse, 31-letnim Julienem Moricem i 23-letnim Maximem Chevalierem.

Inne ruchy
Jonathan Lastra po całej, długiej karierze spędzonej w Caja Rural – Seguros RGA po raz pierwszy zmieni barwy. 29-latek przejdzie do World Touru i zasili Cofidis. W drugiej dywizji debiutantem będzie z kolei Toon Clynhens – 21-letni belgijski talent przejdzie na kolejne 2 lata do Sport Vlaanderen – Baloise.

Poprzedni artykułMini zapięcie rowerowe Hiplok Z Lok Combo
Następny artykułSkoda Tour Luxembourg 2022: Aaron Gate potwierdza swoją klasę
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments