fot. Black Spoke Pro Cycling

Trzeci etap 82. Skoda Tour Luxembourg zakończył się zwycięstwem Aarona Gate’a. Liderem przed jazdą indywidualną na czas, która czeka na kolarzy już jutro, pozostaje Valentin Madouas.

Na dzisiejszym, liczącym 188km odcinku najważniejszym momentem były ulokowane w końcówce dwie ścianki – Hendelbierg (2,1 km; 6%) i Huelwee (1,3 km; 9%). Z tej drugiej do mety pozostawał płaski, niespełna 10-kilometrowy dojazd do mety w Diekirch.

W odjazd dnia zabrała się dziewiątka zawodników, a wśród nich znalazł się jeden kolarz groźny w kontekście klasyfikacji generalnej – tracący tylko 18 sekund do lidera Pierre Rolland (B&B Hotels – KTM). Francuzowi w odjeździe towarzyszyli prowadzący w klasyfikacji górskiej Joel Nicolau (Caja Rural – Seguros RGA), Thomas Delphis (AG2R Citroën Team), Gil Gelders (Bingoal Pauwels Sauces WB), Felipe Orts (Burgos-BH), Josu Etxeberria i Joseba Lopez (obaj Caja Rural – Seguros RGA), Sindre Kulset (Uno-X Pro Cycling Team) i Theo Bonnet (Geofco-Doltcini Materiel Velo.com).

Po dość cichym i spokojnym dniu uciekinierzy zostali złapani niedługo przed finałowymi dwoma podjazdami. Na nich peleton się szalenie naciągną i uszczuplił, acz cały czas wysoko jechał w koszulce lidera Valentin Madouas (Groupama-FDJ). 9km przed metą na atak zdecydował się Mattias Skjelmose Jensen (Trek-Segafredo) i szybko zyskał całkiem przyjemną przewagę nad rywalami.

Duńczyk do ostatnich chwil próbował oprzeć się pogoni, w której mocno udzielał się Rafał Majka (UAE Team Emirates). Ostatecznie Mattiasa złapano na ostatnim kilometrze, a minęli go atakujący Benjamin Thomas (Cofidis) i Aaron Gate (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling). To właśnie ten drugi, Nowozelandczyk, wygrał etap ogrywając Francuza na ostatnich metrach.

Wyniki 3. etapu Skoda Tour Luxembourg 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments