Wiggle-High5

Do składu w ostatnim czasie dołączyły Emilia Fahlin, Claudia Lichtenberg i Grace Garner. W barwach ekipy będzie startować piętnaście zawodniczek.

Podobnie jak w obecnym sezonie liderkami będą Elisa Longo Borghini, Jolien D’Hoore i Annette Edmondson. Zabraknie najlepszej sprinterki Chloe Hosking, która przeszła do Ale Cipollini. Zakończenie kariery zdecydowały się odłożyć Emma Johansson i Giorgia Bronzini. Drużyna liczy na powtórzenie bardzo udanego sezonu 2016, w którym Wiggle-High5 odniosło 35 zwycięstw i zdobyło 3 medale olimpijskie.

Jestem bardzo szczęśliwa, że podpisaliśmy kontrakty z pięcioma nowymi zawodniczkami. Wzmocniliśmy skład bardzo ostrożnie i po strategicznych przemyśleniach. Mamy w drużynie bliskie relacje, wręcz rodzinne i wierzymy w nasze kolarki w sezonie 2017. Stworzyliśmy ekipę zdolną wygrywać WorldTour. Skupimy się na konkretnych wyścigach najważniejszych dla naszych sponsorów – powiedziała menedżerka i właścicielka Wiggle-High5 Rochelle Gilmore.

Claudia Lichtenberg zajęła znakomite, czwarte miejsce w tegorocznym Giro d’Italia. Jest jedną z najlepszych specjalistek od jazdy po górach.

Po Igrzyskach zdecydowałam, że będę się ścigać jeszcze jeden sezon. Cieszę się, że mogę go spędzić w znakomitej drużynie. Będziemy mieć wiele opcji w każdym terenie. W ten sposób ściganie się nie nudzi! Osobiście chcę się skupić na Ardeńskich Klasykach i Giro Rosa – powiedziała Lichtenberg.

Emilia Fahlin wraca do składu po roku przerwy, który spędziła w Ale Cipollini. Amy Cure ma dodać siły na płaskich odcinkach i jeździe indywidualnej na czas – Australijka w sezonie 2016 skupiała się na wyścigach kolarstwa torowego. Wcześniej drużyna potwierdziła kontrakty z 19-letnią Grace Garner i 24-letnią Julie Leth.

Skład Wiggle-High5 na sezon 2017:

Giorgia Bronzini (Włochy), Amy Cure (Australia), Audrey Cordon-Ragot (Francja), Jolien D’hoore (Belgia), Annette Edmondson (Australia), Emilia Fahlin (Szwecja), Grace Garner (Wielka Brytania), Lucy Garner (Wielka Brytania), Mayuko Hagiwara (Japonia), Emma Johansson (Szwecja), Julie Leth (Dania), Claudia Lichtenberg (Niemcy), Elisa Longo Borghini (Włochy), Amy Roberts (Wielka Brytania), Anna Sanchis (Hiszpania)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments