Boels-Dolmans Cycling Team

Anna van der Breggen powalczy o trzeci triumf ekipy Boels-Dolmans w kobiecym Strade Bianche, a Elisa Longo Borghini będzie broniła tytułu przed rokiem.

Holenderka wybrała dość nietypowy rodzaj przygotowań do włoskiego klasyku. Zwyciężczyni całego cyklu Women’s World Tour jeszcze nie startowała w tym roku na szosie, a chcąc zaznajomić się z szutrowymi drogami van der Breggen wybrała się na wyścig mtb Cyprus Sunshine Cup. Na Cyprze liderka Boels-Dolmans wygrała jeden etap, a na dwóch plasowała się na drugim miejscu i triumfowała w całej imprezie.

W składzie Boels-Dolmans jest także Megan Guarnier, która wygrała pierwszą edycję kobiecego Strade Bianche. Na starcie w Sienie zobaczymy również mistrzynię świata Chantal Blaak.

Pełen skład Boels-Dolmans na Strade Bianche: Megan Guarnier, Anna van der Breggen, Chantal Blaak, Christine Majerus, Karol-Ann Canuel oraz Jip van den Bos.

Na powtórkę sukcesu sprzed roku liczy zapewne Elisa Longo Borghini. Włoszka przyznaje, że ten triumf był jednym z najpiękniejszych w jej karierze, dodatkowo odniesiony w jej ojczyźnie i w niesamowitej scenerii Piazza del Campo w Sienie. W przedstartowych wypowiedziach liderka Wiggle-High5 przyznaje jednak, że tym razem nie jest w najlepszej dyspozycji:

Cieszę się na ten start, bo to zawsze fajny wyścig, nawet mimo kiepskiej pogody. Czuję się dobrze, przygotowania również przebiegły dobrze, a teraz pozostało już tylko pedałować najszybciej jak można. To, że nie jestem w najwyższej formie wcale nie oznacza, że nie jestem w grze o wygraną. Po prostu nie jestem w odpowiedniej dyspozycji i nie oczekuję niczego specjalnego

-zapowiadała Longo Borghini.

Pełen skład Wiggle-High5 na Strade Bianche: Audrey Cordon-Ragot, Emilia Fahlin, Julie Leth, Elisa Longo Borghini, Martina Ritter, Eri Yonamine.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments