fot. Boels Ladies Tour

Jedna z najlepszych sprinterek kobiecego peletonu po roku spędzonym w Cylance Pro Cycling przenosi się do zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii grupy Wiggle-High5.

Na liście największych sukcesów Kirsten Wild jest srebrny medal zdobyty podczas zeszłorocznych mistrzostw świata w Katarze, gdzie w sprincie o złoto musiała uznać wyższość Amalie Dideriksen. Poza medalem na światowym czempionacie Wild m. in. czterokrotnie triumfowała w kobiecym Tour of Qatar oraz dwukrotnie w Tour of Chongming Island.

Cieszę się, że zostanę częścią jednej z największych i najbardziej utytułowanych grup w kobiecym peletonie. Mam nadzieję na wiele zwycięstw, zwłaszcza w World Tourze. Możliwość treningów i ścigania się z takimi zawodniczkami, które tyle osiągnęły jest niesamowita i wierzę, że mogę się jeszcze dużo nauczyć od innych dziewczyn

– opowiada Wild na oficjalnej stronie zespołu.

Nie da się ukryć, iż Wild nie jest najwierniejszą z zawodniczek w kobiecym peletonie. Do tej pory, “supersprinterka” startowała już w 8 zespołach, często odchodząc po zakończeniu kontraktu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments