Kirsten Wild z grupy Ceratizit – WNT Pro Cycling nie stanie dziś do walki o obronę tytułu w Gent-Wevelgem kobiet. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Holenderka nie zaliczy sezonu 2020 do udanych. Wystartowała tylko w jednym wyścigu – Giro Rosa – gdzie na żadnym z ośmiu etapów ze startu wspólnego nie udało jej się wejść do czołowej osiemdziesiątki. Wczoraj okazało się, że Wild nie będzie mogła wziąć udziały w Gent-Wevelgem kobiet, ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Niestety nie będę w stanie obronić mojego tytułu z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 9. października. Jestem bardzo rozczarowana, że nie będzie mnie na starcie. Na szczęście otrzymałam wynik przed podróżą do zespołowej „bańki”, którą opuściłam po Giro Rosa, więc nie ma szans, żeby była ona naruszona. Na ten moment czuję się relatywnie dobrze, będę musiała przejść kwarantannę i w 100% skupię się na powrocie do zdrowia.

– mówiła doświadczona Wild.

Siódma edycja kobiecego Gent-Wevelgem odbędzie się dziś popołudniu. Na liście startowej znalazły się między innymi takie zawodniczki, jak Lorena Wiebes (Team Sunweb), Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women), Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing), Jolien d’Hoore (Boels – Dolmans Cycling Team) czy zwyciężczyni Strzały Brabanckiej – Grace Brown (Mitchelton-Scott).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments