fot. Cor Vos

Kobiecy zespół z grona Women’s World Tour Alé BTC Ljubljana nie będzie mógł uczestniczyć w niedzielnym klasyku Gent-Wevelgem. Powodem nieobecności słoweńskiej ekipy w wyścigu we Flandrii jest wykryty koronawirus w szeregach drużyny.

Jak poinformował lekarz zespołu doktor Claudio Sprenger w komunikacie prasowym po pozytywnym wyniku testu na obecność COVID-19 cały zespół Alé BTC Ljubljana został skierowany na kwarantannę i nie stanie na starcie wyścigu w Gandawie. Słoweńska ekipa nie ujawniła, czy przypadek koronawirusa dotyczy jednej z zawodniczek, czy też któregoś z członków obsługi.

Niestety w wyścigu mężczyzn podczas Gent-Wevelgem nie zobaczymy, także dwóch belgijskich kolarzy: Jana Bakelantsa oraz Tiesja Benoota. U Bakelantsa, który brał udział w środowej Strzale Brabanckiej wykryto obecność wirusa SARS-CoV2. Bliski kontakt z 34-letnim zawodnikiem Circus-Wanty Gobert miał Tiesj Benoot w telewizyjnym show Extra Time Koers belgijskiej Sporzy. Pomimo tego, że kolarz zespołu Sunweb czuję się dobrze to decyzją kierownictwa jego ekipy nie pojawi się on w niedzielnym wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments