fot. Canyon SRAM Racing Team

Kirsten Wild po finiszu z peletonu wygrała ostatni etap Healthy Ageing Tour. W klasyfikacji generalnej triumfowała Lisa Klein.

Piąty i zarazem ostatni etap holenderskiego wyścigu prowadził dookoła Midwoldy. Do pokonania były ponad 124 kilometry. Profil etapu wskazywał na finisz z peletonu i brak znaczących zmian w klasyfikacji generalnej.

Zawodniczki chciały podczas ostatniego etapu zmienić sytuację w klasyfikacji generalnej. Tym samym było wiele ataków. Na 30 kilometrów przed metą z grupy trzech zawodniczek zaatakowała Anna van der Breggen (Boels Dolmans Team), zostawiając Rhonę Callander (Wielka Brytania) i Lorenzę Wiebes (Parkhotel Valkenburg).

Do mistrzyni świata dołączyła Ellen van Dijk (Trek Segafredo). Miały one niewielką przewagę nad peletonem. Holenderki zostały dogonione przez grupę 5 kilometrów przed metą.

Na finiszu najlepsza okazała się Kirsten Wild, która wyprzedziła Jolien D’Hoore i Lorenzę Wiebes. Na dziesiątym miejscu finiszowała Nikol Płosaj. W klasyfikacji generalnej triumfowała Lisa Klein.

Wyniki etapu:

1 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 3:03:35
2 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
3 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
4 Lotta Lepistö (Fin) Trek – Segafredo 0:00:00
5 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
6 Susanne Andersen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:00
7 Julia Soek (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:00
8 Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
9 Amber Van Der Hulst (Ned) Jan van Arckel 0:00:00
10 Nikol Płosaj (Pol) Reprezentacja Polski 0:00:00
11 Minke Bakker (Ned) Jan van Arckel 0:00:00
12 Maria Apolonia Van’t Geloof (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:00
13 Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling 0:00:00
14 Nina Kessler (Ned) Regioteam Noord-Holland 0:00:00
15 Karlijn Swinkels (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:00
16 Jessica Roberts (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
17 Nienke Wasmus (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:00
18 Janine Van Der Meer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
19 Anna Sagan (Pol) Reprezentacja Polski 0:00:00
20 Amalie Lutro (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
21 Laura Süßemilch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
22 Daniela Gaß (GER) Equano-Wase Zon CT 0:00:00
23 Fien Delbaere (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:00
24 Kaat Hannes (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:00
25 Letizia Paternoster (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
26 Natalie Van Gogh (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:00
27 Rhona Callander (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
28 Jesse Vandenbulcke (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:00
29 Merel Hofman (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:00
30 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:00
31 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
32 Gwenno Hughes (GBr) Regioteam Noord-Holland 0:00:00
33 Teuntje Beekhuis (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:00
34 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
35 Kylie Waterreus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:00
36 Weronika Humelt (Pol) Reprezentacja Polskin 0:00:00
37 Pfeiffer Georgi (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
38 Maaike Boogaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:00
39 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:00:00
40 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
41 Esmée Peperkamp (Ned) Team Loving Potatoes 0:00:00
42 Dorota Przezak (Pol)Reprezentacja Polski 0:00:00
43 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:00:00
44 Shari Bossuyt (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:00:00
45 Marta Jaskulska (Pol) Reprezentacja Polski 0:00:00
46 Yva Geluk (Ned) Merida – Adelaar Ladies CT 0:00:00
47 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
48 Katharina Hechler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
49 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
50 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
51 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:00
52 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
53 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:00
54 Eva Bijwaard (Ned) SWABO 0:00:00
55 Floor Weerink (Ned) Team Drenthe 0:00:00
56 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:00:00
57 Nicole Steigenga (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:00
58 Sylvie Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:00
59 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
60 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
61 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:00:00
62 Saartje Vandenbroucke (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:00
63 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:00:00
64 Aafke Soet (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
65 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:28
66 Ingrit Verhoeff (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:02:55
67 Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:02:55
68 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:02:55
69 Mathea Neijmeijer (Ned) Team Drenthe 0:02:55
70 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:02:55
71 Mareille Meijering (Ned) Team Drenthe 0:02:55
72 Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:02:55
73 Ann-Sophie Duyck (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:02:55
74 Tanja Erath (GER) Canyon//SRAM Racing 0:02:55
75 Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:02:55
76 Kaja Rysz (Pol) Reprezentacja Polski 0:02:55
77 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:02:55
78 Dorothea Heitzmann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:55
79 Elyse Fraser (NZl) Equano-Wase Zon CT 0:02:55
80 Lauretta Hanson (Aus) Trek – Segafredo 0:03:04
81 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:03:04
82 Loes Adegeest (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:05:53
83 Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:06:34
84 Nicole Clerx (Ned) Team Drenthe 0:06:34
85 Maaike Meistrok (Ned) Jan van Arckel 0:06:34
86 Hanneke De Goeje (Ned) SWABO 0:06:34
87 Gaia Tortolina (Ita) Equano-Wase Zon CT 0:06:34
88 Anneke Dijkstra (Ned) Team Drenthe 0:06:34
89 Lieke Van De Draai (Ned) SWABO 0:06:34
90 Vibeke Lystad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:34
91 Manon De Boer (Ned) NWVG – Uplus 0:06:34
92 Anna Docherty (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:06:34
93 Tessa Paardekooper (Ned) Merida – Adelaar Ladies CT 0:06:34
94 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:34
95 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:06:34
96 Ilse Miltenburg (Ned) Restore Cycling Team 0:06:34
97 Rixt Hoogland (Ned) NWVG – Uplus 0:06:34
98 Lone Meertens (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:06:34
99 Inez Beijer (Ned) SWABO 0:06:34
DNF Birgitte Ravndal (Nor) Nationalmannschaft Norwegen
DNF Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) NWVG – Uplus
DNF Aranka Lisanne Berends (Esp) Merida – Adelaar Ladies CT

Klasyfikacja generalna
1 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 14:16:52
2 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:00:08
3 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:31
4 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:57
5 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:01:01
6 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:23
7 Lotta Lepistö (Fin) Trek – Segafredo 0:01:29
8 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:01:31
9 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:01:58
10 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:02:27
11 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:02:33
12 Rhona Callander (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:38
13 Natalie Van Gogh (Ned) Biehler Pro Cycling 0:02:44
14 Jessica Roberts (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:13
15 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:04:33
16 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:05:48
17 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:06:06
18 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:06:09
19 Nina Kessler (Ned) Regioteam Noord-Holland 0:06:38
20 Pfeiffer Georgi (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:06:38
21 Susanne Andersen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:55
22 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:07:30
23 Julia Soek (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:42
24 Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:07:43
25 Amber Van Der Hulst (Ned) Jan van Arckel 0:07:52
26 Nicole Steigenga (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:07:58
27 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cycling Team 0:08:16
28 Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling 0:08:48
29 Letizia Paternoster (Ita) Trek – Segafredo 0:09:05
30 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:09:29
31 Karlijn Swinkels (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:11:15
32 Ann-Sophie Duyck (Bel) Parkhotel Valkenburg 0:11:20
33 Mareille Meijering (Ned) Team Drenthe 0:11:52
34 Kylie Waterreus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:12:01
35 Saartje Vandenbroucke (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:12:33
36 Lauretta Hanson (Aus) Trek – Segafredo 0:13:47
37 Britt Knaven (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:13:51
38 Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:13:56
39 Nienke Wasmus (Ned) Biehler Pro Cycling 0:14:30
40 Marta Jaskulska (Pol) Reprezentacja Polski 0:14:43
41 Laura Süßemilch (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:14:45
42 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:15:19
43 Maria Apolonia Van’t Geloof (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:15:44
44 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:15:53
45 Kaat Hannes (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:15:56
46 Janine Van Der Meer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:16:07
47 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:16:17
48 Fien Delbaere (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:16:37
49 Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:17:26
50 Nikol Płosaj (Pol) Reprezentacja Polski 0:17:44
51 Esmée Peperkamp (Ned) Team Loving Potatoes 0:17:53
52 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:17:55
53 Jesse Vandenbulcke (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:18:03
54 Weronika Humelt (Pol) Reprezentacja Polski 0:18:17
55 Eva Bijwaard (Ned) SWABO 0:18:26
56 Merel Hofman (Ned) Biehler Pro Cycling 0:18:32
57 Henrietta Colborne (GBr) Biehler Pro Cycling 0:18:34
58 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:18:35
59 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:19:14
60 Teuntje Beekhuis (Ned) Biehler Pro Cycling 0:19:57
61 Katharina Hechler (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:19:59
62 Tanja Erath (GER) Canyon//SRAM Racing 0:20:20
63 Sylvie Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:20:29
64 Aafke Soet (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:20:53
65 Maaike Boogaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:21:10
66 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:21:12
67 Yva Geluk (Ned) Merida – Adelaar Ladies CT 0:21:20
68 Daniela Gaß (GER) Equano-Wase Zon CT 0:21:31
69 Shari Bossuyt (Bel) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:22:25
70 Anna Sagan (Pol) Reprezentacja Polski 0:22:55
71 Floor Weerink (Ned) Team Drenthe 0:23:03
72 Gwenno Hughes (GBr) Regioteam Noord-Holland 0:23:15
73 Dorota Przezak (Pol) Reprezentacja Polski 0:23:24
74 Minke Bakker (Ned) Jan van Arckel 0:23:26
75 Amalie Lutro (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:23:27
76 Eva Jonkers (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:23:49
77 Ingrit Verhoeff (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:24:26
78 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:25:29
79 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:27:43
80 Loes Adegeest (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:28:26
81 Anna Docherty (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:28:34
82 Dorothea Heitzmann (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:28:40
83 Inez Beijer (Ned) SWABO 0:28:43
84 Tessa Paardekooper (Ned) Merida – Adelaar Ladies CT 0:28:50
85 Cathalijne Hoolwerf (Ned) Team Rogelli-Gyproc-APB 0:29:22
86 Mathea Neijmeijer (Ned) Team Drenthe 0:29:23
87 Ilse Miltenburg (Ned) Restore Cycling Team 0:29:28
88 Lone Meertens (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:29:28
89 Hanneke De Goeje (Ned) SWABO 0:29:46
90 Elyse Fraser (NZl) Equano-Wase Zon CT 0:30:06
91 Rixt Hoogland (Ned) NWVG – Uplus 0:30:17
92 Manon De Boer (Ned) NWVG – Uplus 0:31:42
93 Kaja Rysz (Pol) Reprezentacja Polski 0:32:19
94 Vibeke Lystad (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:33:13
95 Nicole Clerx (Ned) Team Drenthe 0:33:29
96 Lieke Van De Draai (Ned) SWABO 0:33:55
97 Maaike Meistrok (Ned) Jan van Arckel 0:34:25
98 Gaia Tortolina (Ita) Equano-Wase Zon CT 0:35:46
99 Anneke Dijkstra (Ned) Team Drenthe 0:38:38