Foto: Riwal Readynez Cycling Team

Kaden Groves (SEG Racing Academy) wygrał po finiszu z peletonu ostatni etap Circuit des Ardennes International. Klasyfikację generalną zgarnął Alexander Kamp (Riwal Readynez Cycling Team).

Ostatni etap francuskiego wyścigu liczył 106 kilometrów i prowadził z Villers-Semeuse do Charleville-Mézières. Po drodze czekało na nich sześć podjazdów, ale można się było spodziewać sprinterskiego pojedynku.

W ucieczkę dnia zabrali się: Romain SICARD (Total Direct Energie), Tanner PUTT (Arapahoe-Hincapie p/b BMC) i Viktor VERSCHAEVE (Lotto-Soudal U23).

Harcownicy uzyskali maksymalnie niewiele ponad minutę przewagi. Peleton z kolarzami SEG Racing Academy na czele cały czas kontrolował sytuację. Najdłużej na czele utrzymał się Sicard, ale jego akcja przeszła do historii na 20 kilometrów przed metą.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Po raz drugi z etapowego triumfu mógł się cieszyć Kaden Groves (SEG Racing Academy). Kolejne miejsca zajęli Miguel Bryon (Arapahoe – Hincapie p/b BMC) i Gašper Katrašnik (Adria Mobil).

W generalce zwyciężył Alexander Kamp (Riwal Readynez Cycling Team), a siódme miejsce wywalczył Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Wyniki ostatniego etapu:

1 * GROVES Kaden (AUS) SEG les 101,1 km 2h24’07” 42,09 km/h (b : 6”)
2 BRYON Miguel (USA) AHB à 00” (b : 4”)
3 KATRAŠNIK Gašper (SLO) ADR ”(b : 2”)
4 SISR František (CZE) ELA ”
5 TONIATTI Andrea (ITA) CPK ”
6 KAMP Alexander (DEN) RIW ”
7 HENNESSY Jacob (GBR) DHB ”
8 KRIEGER Alexander (GER) LPC ”
9 GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
10 PER David (SLO) ADR ”
11 * MERTENS Julian (BEL) LOT ”
12 LEMOINE Gaetan (FRA) LOU ”
13 * RAUGEL Antoine (FRA) CCF ”
14 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT ”
15 DOWNEY Mark (IRL) EVO ”
16 * PESTIAUX Yann (BEL) WBD ”
17 * DAVIS Cole (USA) HBA ”
18 * AVOINE Kévin (FRA) CCN ”
19 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
20 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT ”
21 THALMANN Roland (SUI) VBG ”
22 * CONTER Ken (LUX) CCF ”
23 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
24 * LÜSCHER Damian (SUI) SRA ”
25 * VERMAERKE Kevin (USA) HBA ”
26 ABRAHAMSEN Jonas (NOR) UXT ”
27 * WACKER Ludvig Anton (DEN) DSU ”
28 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
29 GATE Aaron (NZL) EVO ”
30 * TASSET Marvin (BEL) WBD ”
31 REKITA Szymon (POL) LPC ”
32 GROŠELJ Žiga (SLO) ADR ”
33 * PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF ”
34 * VEREECKEN Thomas (BEL) LOT ”
35 LESTIDO REY Martin (ESP) FRO ”
36 * SALMON Martin Alexander (GER) DSU ”
37 PEARSON Daniel (GBR) DHB ”
38 THIÈRY Cyrille (SUI) SRA ”
39 * CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF ”
40 * GALL Felix (AUT) DSU ”
41 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK ”
42 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
43 HOELGAARD Markus (NOR) UXT ”
44 * LÜTOLF Yves (SUI) SRA ”
45 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
46 * ANDERSON Edward (USA) HBA ”
47 MAIKIN Roman (RUS) MCC ”
48 * VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT ”(b : 3”)
49 SCHLEGEL Michal (CZE) ELA ”
50 BANZER Gordian (SUI) VBG ”
51 * ANTUNES Tiago (POR) SEG ”
52 BURKE Jack (CAN) LPC ”
53 MAINARD Jerome (FRA) ROA ”
54 * RAJOVIC Dusan (SRB) ADR ”
55 GARAVAGLIA Giacomo (ITA) CPK ”
56 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA ”
57 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW ”
58 ZAHÁLKA Matěj (CZE) ELA ”
59 BUDIAK Anatolii (UKR) WIB ”
60 * BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX ”
61 * ALMEIDA João (POR) HBA ”
62 MARTINEZ JIMENEZ Ivan (ESP) FRO ”
63 SOBAL Yauhen (BLR) MCC ”
64 * HENRIO Ewen (FRA) LOU ”
65 CIESLIK Pawel (POL) WIB ”
66 RUTKIEWICZ Marek (POL) WIB ”
67 FLAKSIS Andzs (LAT) AHB ”
68 * FONTAINE Emerson (BEL) WBD ”
69 * SINSCHEK Nils (NED) DSU ”
70 * MALLE Nicolas (FRA) LOU ”
71 * MONIQUET Sylvain (BEL) WBD ”
72 JOLIBERT Clément (FRA) AIX ”
73 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX ”
74 DOUBLE Paul (GBR) CPK ”
75 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG ”
76 * HUYS Laurens (BEL) LOT ”
77 MAAS Jan (NED) LPC ”
78 ORRICO Davide (ITA) VBG à 20”
79 * KATERBERG Ben (CAN) DSU à 22”
80 PUTT Tanner (USA) AHB à 27” (b : 1”)
81 RICHARDSON Alexandar (GBR) DHB ”
82 PODLASKI Michal (POL) WIB ”
83 REUTIMANN Matthias (SUI) SRA ”
84 * EGHOLM Jakob (DEN) HBA à 30”
85 KONWA Piotr (POL) WIB ”
86 BACON Romain (FRA) CCN ”
87 * VERGER Simon (FRA) CCF ”
88 SICARD Romain (FRA) TDE à 33” (b : 2”)
89 JOURNIAUX Axel (FRA) TDE ”
90 SCHELLING Patrick (SUI) VBG ”
91 RIVIERE David (FRA) LOU ”
92 OIEN Justin Alexander (USA) AHB à 36”
93 RHIM Brendan (USA) AHB ”
94 WOLFE Benjamin (USA) AHB ”
95 STEWART Thomas (GBR) DHB à 40”
96 KUEN Maximilian (AUT) VBG ”
97 * SWEENY Harrison (AUS) EVO à 01’01”
98 * ROSE-DAVIES Louis (GBR) DHB à 03’24”
99 * PIERANTOZZI Lucio (ITA) CPK à 04’06”
100 BAZHKOU Stanislau (BLR) MCC à 04’14”
101 JORGENSEN Aaen Jonas (DEN) RIW à 08’54”
102 TRÆEN Torstein (NOR) UXT à 12’17”
103 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT ”
104 VEYHE Torkil (DEN) RIW ”

Poza limitem czasu:
105 BROCHNER NIELSEN Nicolai Philip (DEN) RIW à 22’13”

Wycofali się:
MAGNUSSON Kim (SWE) RIW
* QUINN Sean (USA) HBA
KUKRLE Michael (CZE) ELA
* VAN BELLE Bas (NED) LPC
* EVANS Alexander (AUS) SEG
PATERSKI Maciej (POL) WIB 
KUMP Marko (SLO) ADR
* KULSET Sindre (NOR) UXT
DURANTI Jalel (ITA) CPK
* SCHMID Mauro (SUI) SRA
* HEINSCHKE Leon (GER) DSU
* VENNER Quentin (BEL) WBD
NORIEGA GOMEZ Diego (ESP) FRO
* MARIÑO DOMINGUEZ Aaron (ESP) FRO
RAIBAUD Jimmy (FRA) ROA
* RONDEAU Fabien (FRA) ROA
CAMPISTROUS Romain (FRA) AIX
MEYER Robin (FRA) AIX
JOLY Thomas (FRA) CCN
PFRIMMER Arnaud (FRA) CCN
QUINIO Adrien (FRA) CCN
SHUMOV Nikolai (BLR) MCC
STROKAU Vasili (BLR) MCC

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 KAMP Alexander (DEN) RIW les 405,9 km en 10h30’37” (moy. 38,619 km/h)
2 * LEKNESSUND Andreas (NOR) UXT à 07”
3 GOOSSENS Kobe (BEL) LOT à 11”
4 * GROVES Kaden (AUS) SEG à 22”
5 GATE Aaron (NZL) EVO à 24”
6 * VAN GILS Maxim (BEL) LOT à 25”
7 REKITA Szymon (POL) LPC à 26”
8 THALMANN Roland (SUI) VBG à 27”
9 * GALL Felix (AUT) DSU ”
10 * QUINN Sean (USA) HBA à 28”
11 * PRODHOMME Nicolas (FRA) CCF à 29”
12 * MERTENS Julian (BEL) LOT à 32”
13 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
14 HOELGAARD Markus (NOR) UXT ”
15 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
16 ABRAHAMSEN Jonas (NOR) UXT ”
17 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
18 * MONIQUET Sylvain (BEL) WBD ”
19 * VERSCHAEVE Viktor (BEL) LOT ”
20 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
21 BUDIAK Anatolii (UKR) WIB ”
22 BURKE Jack (CAN) LPC à 43”
23 BÁRTA Jan (CZE) ELA à 49”
24 * BAGIOLI Andrea (ITA) CPK ”
25 SICARD Romain (FRA) TDE à 53”
26 PEARSON Daniel (GBR) DHB à 56”
27 GROŠELJ Žiga (SLO) ADR à 58”
28 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX à 01’02”
29 * ANDERSON Edward (USA) HBA à 01’29”
30 BANZER Gordian (SUI) VBG à 01’38”
31 * ALMEIDA João (POR) HBA à 01’50”
32 MARTINEZ JIMENEZ Ivan (ESP) FRO à 01’58”
33 * SWEENY Harrison (AUS) EVO à 02’06”
34 PATERSKI Maciej (POL) WIB à 02’28”
35 PUTT Tanner (USA) AHB à 02’39”
36 DOUBLE Paul (GBR) CPK à 02’47”
37 * ARENSMAN Thymen (NED) SEG à 02’56”
38 TONIATTI Andrea (ITA) CPK à 03’17”
39 KRIEGER Alexander (GER) LPC à 03’19”
40 SISR František (CZE) ELA à 03’28”
41 * CHAMPOUSSIN Clément (FRA) CCF à 03’52”
42 MAAS Jan (NED) LPC à 04’22”
43 * RONDEAU Fabien (FRA) ROA à 04’30”
44 * VERMAERKE Kevin (USA) HBA à 05’02”
45 LESTIDO REY Martin (ESP) FRO à 05’25”
46 ZAHÁLKA Matěj (CZE) ELA à 05’36”
47 JOLY Thomas (FRA) CCN à 05’41”
48 RAIBAUD Jimmy (FRA) ROA à 05’43”
49 * LÜSCHER Damian (SUI) SRA à 05’45”
50 * BRAYBROOKE Alexander (GBR) AIX à 06’11”
51 * VEREECKEN Thomas (BEL) LOT à 06’30”
52 * HUYS Laurens (BEL) LOT à 06’31”
53 KATRAŠNIK Gašper (SLO) ADR à 06’38”
54 CAMPISTROUS Romain (FRA) AIX à 07’03”
55 * KATERBERG Ben (CAN) DSU à 07’20”
56 PER David (SLO) ADR à 08’14”
57 * SCHMID Mauro (SUI) SRA à 08’36”
58 * RAUGEL Antoine (FRA) CCF à 08’37”
59 MAINARD Jerome (FRA) ROA à 08’42”
60 JOURNIAUX Axel (FRA) TDE à 08’49”
61 KUKRLE Michael (CZE) ELA à 08’59”
62 WOLFE Benjamin (USA) AHB à 09’15”
63 RUTKIEWICZ Marek (POL) WIB à 09’40”
64 * SINSCHEK Nils (NED) DSU à 09’44”
65 KUEN Maximilian (AUT) VBG à 10’02”
66 JOLIBERT Clément (FRA) AIX à 10’08”
67 SCHELLING Patrick (SUI) VBG à 10’14”
68 PFRIMMER Arnaud (FRA) CCN à 10’17”
69 * HEINSCHKE Leon (GER) DSU à 10’19”
70 * PESTIAUX Yann (BEL) WBD à 10’56”
71 STEWART Thomas (GBR) DHB à 10’59”
72 BAZHKOU Stanislau (BLR) MCC à 11’03”
73 THIÈRY Cyrille (SUI) SRA à 11’25”
74 OIEN Justin Alexander (USA) AHB ”
75 * MALLE Nicolas (FRA) LOU à 11’27”
76 * TASSET Marvin (BEL) WBD à 11’30”
77 * ROSE-DAVIES Louis (GBR) DHB à 11’39”
78 TRÆEN Torstein (NOR) UXT à 11’43”
79 * CONTER Ken (LUX) CCF ”
80 * VENNER Quentin (BEL) WBD à 11’56”
81 * ANTUNES Tiago (POR) SEG à 12’22”
82 SCHLEGEL Michal (CZE) ELA à 12’28”
83 CIESLIK Pawel (POL) WIB à 13’03”
84 RICHARDSON Alexandar (GBR) DHB à 13’04”
85 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW à 14’07”
86 LEMOINE Gaetan (FRA) LOU à 14’29”
87 BRYON Miguel (USA) AHB à 15’33”
88 * AVOINE Kévin (FRA) CCN à 15’35”
89 RHIM Brendan (USA) AHB à 15’51”
90 GARAVAGLIA Giacomo (ITA) CPK à 16’30”
91 RIVIERE David (FRA) LOU à 17’01”
92 * VERGER Simon (FRA) CCF à 17’16”
93 * HENRIO Ewen (FRA) LOU à 17’19”
94 * RAJOVIC Dusan (SRB) ADR à 17’40”
95 MAIKIN Roman (RUS) MCC à 18’31”
96 KONWA Piotr (POL) WIB ” 
97 MEYER Robin (FRA) AIX à 19’08”
98 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA à 19’11”
99 KUMP Marko (SLO) ADR à 19’26”
100 HENNESSY Jacob (GBR) DHB à 19’32”
101 SHUMOV Nikolai (BLR) MCC à 19’59”
102 * DAVIS Cole (USA) HBA à 20’20”
103 REUTIMANN Matthias (SUI) SRA à 20’26”
104 JORGENSEN Aaen Jonas (DEN) RIW à 20’59”
105 * SALMON Martin Alexander (GER) DSU à 21’54”
106 DURANTI Jalel (ITA) CPK à 22’43”
107 BROCHNER NIELSEN Nicolai Philip (DEN) RIW à 22’54”
108 BACON Romain (FRA) CCN à 22’56”
109 * ANDERSEN Idar (NOR) UXT à 22’58”
110 VEYHE Torkil (DEN) RIW à 23’35”
111 PODLASKI Michal (POL) WIB à 24’15”
112 NORIEGA GOMEZ Diego (ESP) FRO à 24’22”
113 * EGHOLM Jakob (DEN) HBA à 25’12”
114 ORRICO Davide (ITA) VBG à 25’55”
115 * PIERANTOZZI Lucio (ITA) CPK à 25’58”
116 * LÜTOLF Yves (SUI) SRA à 25’59”
117 * EVANS Alexander (AUS) SEG à 26’08”
118 QUINIO Adrien (FRA) CCN à 26’54”
119 FLAKSIS Andzs (LAT) AHB à 28’04”
120 STROKAU Vasili (BLR) MCC à 29’13”
121 MAGNUSSON Kim (SWE) RIW à 29’15”
122 SOBAL Yauhen (BLR) MCC à 30’01”
123 DOWNEY Mark (IRL) EVO à 30’06”
124 * WIRTGEN Luc (LUX) WBD à 31’03”
125 * VAN BELLE Bas (NED) LPC à 31’14”
126 * MARIÑO DOMINGUEZ Aaron (ESP) FRO à 31’45”
127 * FONTAINE Emerson (BEL) WBD à 34’24”
128 * WACKER Ludvig Anton (DEN) DSU à 35’21”
129 * KULSET Sindre (NOR) UXT à 43’37”
130 GEßNER Konrad (GER) LPC à 44’49”