Hidde van Veenendaal (Holandia) wygrał juniorską odsłonę Paryż-Roubaix. 

18 sektorów brukowanych, 111 kilometrów do przejechania – tak wyglądała trasa 17. edycji Paryż-Roubaix w kategorii juniorów.

Niestety po raz kolejny w wyścigu nie mieliśmy reprezentacji Polski. Już po 10 kilometrach na atak zdecydował się Hugo Page (Francja), ale dość szybko został doścignięty. Na pierwszych sektorach bruku mocno pracowała reprezentacja USA i wykorzystał to na Tilloy à Sars et Rosières Michael Garrison.

Mocna jazda Amerykanina spowodowała, że na 40 kilometrów przed metą miał on prawie dwie minuty przewagi nad peletonem prowadzonym przez Duńczyków.

Na sektorze Pont Thibaut z dużej grupy oderwał się Holender Hidde van Veenendaal, do którego po kilku kilometrach doścignął Hugo Toumire (Van Rysel-Ag2r La Mondiale). Zmęczony samotną jazdą Amerykanin na 10 kilometrów przed metą miał już na swoim kole goniącą go dwójkę.

Przedostatni sektor brukowany spowodował, że Garrison odpadł z czołówki, a po zwycięstwo jechali van Veenendaal i Toumire. Na welodromie w Roubaix ta dwójka rozegrała między sobą sprinterski finisz.

Ostatecznie z triumfu mógł się cieszyć Holender Hidde van Veenendaal, drugi był Francuz Hugo Toumire, a trzeci Lars Boven (Holandia).

Wyniki:

1 VAN VEENENDAAL Hidde PAYS-BAS les 111 km en 2h44’29” (moy. 40,49 km/h)
2 TOUMIRE Hugo Van Rysel AG2R La Mondiale mt
3 BOVEN Lars PAYS-BAS à 00:17
4 GARRISON Michael ETATS-UNIS D’AMERIQUE mt
5 GEORGE Alfred GRANDE BRETAGNE mt
6 LÜHRS Leslie ALLEMAGNE mt
7 DE LIE Arnaud BELGIQUE mt
8 ASKEY Lewis GRANDE BRETAGNE mt
9 LITVINTSEV Anton ESTONIE mt
10 LAMPERTI Luke ETATS-UNIS D’AMERIQUE mt
11 LEVY William Blume DANEMARK mt
12 MURN Bostjan SLOVENIE mt
13 FRETIN Milan BELGIQUE mt
14 CORVAISIER Antonin FRANCE mt
15 THOMAS Theo Van Rysel AG2R La Mondiale mt
16 BRENNER Marco ALLEMAGNE mt
17 BREIN Sindre Hvesser NORVEGE mt
18 VAN UDEN Casper PAYS-BAS mt
19 LECHANTRE Bastien Région des Hauts de France mt
20 SIMMONS Quinn ETATS-UNIS D’AMERIQUE mt
21 SKIVILD Robin DANEMARK à 00:26
22 VAN DER TUUK Axel PAYS-BAS à 00:55
23 TULETT Ben GRANDE BRETAGNE mt
24 KOOIJ Olav PAYS-BAS à 01:08
25 PAGNIER Louka FRANCE mt
26 JACQUEMIN Colin Van Rysel AG2R La Mondiale mt
27 SHEFFIELD Magnus ETATS-UNIS D’AMERIQUE mt
28 JENKINS Nolan ETATS-UNIS D’AMERIQUE mt
29 ORINS Robin BELGIQUE mt
30 DEL GROSSO Bodi PAYS-BAS mt
31 RICHARD ANDRADE Florian Van Rysel AG2R La Mondiale mt
32 VANDENBULCKE Alex BELGIQUE à 01:14
33 ARRIETA LIZARRAGA Igor ESPAGNE mt
34 GATHEMANN Albert ALLEMAGNE mt
35 KARPENKO Gleb ESTONIE mt
36 RUSHBY Max GRANDE BRETAGNE mt
37 HUENS Axel Région des Hauts de France à 01:22
38 VAUQUELIN Kevin FRANCE mt
39 WALLINDER Wincent SUEDE à 01:28
40 LARTITEGI ORMAZABAL Lander ESPAGNE à 04:07
41 WEISS Fabian SUISSE mt
42 SERRANO RODRIGUEZ Javier ESPAGNE mt
43 CHRISTEN Fabio SUISSE mt
44 PAGE Hugo FRANCE mt
45 GAROFOLI Gianmarco ITALIE à 04:12
46 PAQUET Tom LUXEMBOURG à 04:51
47 DAHLBLOM Anton SUEDE à 04:52
48 CATTELAN Davide ITALIE à 05:06
49 KURITS Joonas ESTONIE à 05:57
50 HESSMANN Michel ALLEMAGNE à 06:38
51 BALLERSTEDT Maurice ALLEMAGNE mt
52 LØLAND Sakarias NORVEGE à 06:40
53 CALLAHAN Seth ETATS-UNIS D’AMERIQUE à 07:14
54 JOHANSSON Oskar Myrestøl NORVEGE mt
55 SØRBØ Magnus NORVEGE à 10:49
56 KLYVER Hjalmar SUEDE à 11:03
57 MOUREAU Axel SUEDE à 11:09
58 MARTHE Nicolas Team Wallonie à 11:16
59 KRAMARCIK Pavol SLOVAQUIE à 11:28
60 ROSNER Linus ALLEMAGNE mt
61 DE GRAEF Noah Team Wallonie mt
62 VAN RYCKEGHEM Lars BELGIQUE mt
63 GAJDULA Marek SLOVAQUIE à 11:31
64 D’HERVEZ Thibaut FRANCE mt
65 LAANEMÄE Erki ESTONIE à 12:10
66 ROVDER Pavol SLOVAQUIE à 12:12
67 MIRZOJEV Artjom ESTONIE à 12:23
68 SANCHEZ Pablo Monaco junior team by Astana à 12:27

Poza limitem czasu:
VAN HAMME Wout BELGIQUE
ZELINA Andrej SLOVAQUIE
LAURANCE Axel Van Rysel AG2R La Mondiale
TREIMUTH Henri ESTONIE
VINOKUROV Nicolas Monaco junior team by Astana
PINAZZI Mattia ITALIE
HOCHSTRASSER Loris SUISSE

Wycofali się:
GUDMESTAD Tord NORVEGE
SYVERSEN Preben NORVEGE
DE PETTRO Davide ITALIE
VITO Giovanni ITALIE
CARRETTA Riccardo ITALIE
WANDAHL Frederik DANEMARK
SCHANDORFF Emil DANEMARK
NIELSEN Anders Toft DANEMARK
HERTZ Benjamin DANEMARK
PENHOËT Paul FRANCE
BIELER Dominik SUISSE
DE LISI Nicolo SUISSE
TENDON Arnaud SUISSE
AYUSO PESQUERA Juan ESPAGNE
RODRIGUEZ CANO Carlos ESPAGNE
ROSAL CABALLERO Juanjo ESPAGNE
WATSON Sam GRANDE BRETAGNE
BRIDGES Zach GRANDE BRETAGNE
MICHOTTE Joe LUXEMBOURG
GLOESENER Jacques LUXEMBOURG
ESSER Mik LUXEMBOURG
JENTGEN Jerôme LUXEMBOURG
MINY Gilles LUXEMBOURG
NAGY Simon SLOVAQUIE
BANIAR Matus SLOVAQUIE
AVBELJ Blaz SLOVENIE
MACEK Matic SLOVENIE
JERETINA Marko SLOVENIE
RAVBAR Jan SLOVENIE
CEMAZAR Jaka SLOVENIE
LOVIDIUS Edvin SUEDE
VERNERSSON Lukas SUEDE
BETHENCOURT Mathieu Région des Hauts de France
LABBE Benjamin Région des Hauts de France
LALEU Timothee Région des Hauts de France
TRIOUX Martin Région des Hauts de France
GASPARD Julien Team Wallonie
BONNET Theo Team Wallonie
LELEU Audric Team Wallonie
SNOEKS Lucien Team Wallonie
VADIC Baptiste Van Rysel AG2R La Mondiale
VINOKUROV Alexandr Monaco junior team by Astana
COCUSSE Rémi Monaco junior team by Astana
BROUDEUR Guillaume Monaco junior team by Astana