Niels Michotte (AG2R Citroën U19 Team) wygrał po solowej Paryż – Roubaix dla juniorów. Michał Żelazowski był 23. 

Juniorska odsłona Paryż-Roubaix liczyła 111 kilometrów i prowadziła z Lecelles na welodrom w Roubaix. Po drodze na młodych adeptów kolarstwa czekało siedemnaście sektorów bruku o łącznej długości prawie 30 kilometrów.

W rywalizacji mieliśmy reprezentację Polski w składzie: Szymon Maciejewski, Paweł Więczkowski, Michał Żelazowski, Grzegorz Kitkowski, Dawid Wika-Czarnowski i Filip Gruszczyński. Poza tym w składzie Cannibal Team znalazł się Antoni Kida.

W pierwszą akcję zabrali się: Noah HOBBS i Joshua TARLING (obaj Wielka Brytania) oraz Joël TINNER (Szwajcaria). Z tyłu mocno pracowali głównie Belgowie i dlatego ten odjazd nie miał szans powodzenia.

Na 60 kilometrów przed metą w odjazd zabrali się Marcel SKOK (Słowenia) i Matys GRISEL (AG2R Citroën U19 Team). Dość szybko Francuz zostawił konkurenta i pognał samotnie w stronę mety. Jednak także Grisel musiał uznać wyższość dużej grupy.

Tuż przed sektorem bruku Cysoing à Bourghelles zaatakowali Victor DATTIN (Francja) i Niels MICHOTTE (AG2R Citroën U19 Team). Po chwili dojechał do nich Henrik Breiner PEDERSEN (Dania). Na Camphin-en-Pévèle (1800 metrów bruku) z tej trójki na samotną akcję zdecydował się Michotte.

Luksemburczyk dość szybko wypracował sobie ponad 30 sekund przewagi. Po Carrefour de l’Arbre (2100 metrów bruku) wyglądało to dla niego jeszcze lepiej. Pozostała dwójka została doścignięta przez peleton.

Michotte nie dał się już doścignąć i wywalczył największy swój sukces w krótkiej karierze. Dużą grupę przyprowadził Romet Pajur (Estonia). Trzecie miejsce zajął Léandre Lozouet (AG2R Citroën U19 Team).

Najlepszym z Polaków był Michał Żelazowski, który zajął 23. miejsce.

 

Poprzedni artykułBelgrad – Banja Luka 2022: HRE Mazowsze Serce Polski odwraca losy wyścigu, Kaczmarek triumfuje!
Następny artykułParyż-Roubaix 2022: Dylan van Baarle przez piekło do życiowego nieba
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments