fot. Mazowsze Serce Polski

Choć wydawało się to już mało prawdopodobne to świetną akcją na bośniackiej autostradzie popisała się ekipa HRE Mazowsze Serce Polski – porwali peleton na wiatrach i sprawili, że cały wyścig Belgrad – Banja Luka 2022 padł łupem Jakuba Kaczmarka. Ostatni etap wygrał (na pocieszenie dla ekipy Tartoletto) Andreas Goeman przed Patrykiem Stoszem i Bartoszem Rudykiem.

Finałowy odcinek serbsko-bośniackiej etapówki prowadził z miasta Derventa do „tytułowej” miejscowości Banja Luka. Był on praktycznie w całości płaski, toteż należało się spodziewać, jak co roku, walki sprinterów.

W Bośni mocno jednak dzisiaj wiało, a to sprawiło, że ekipa HRE Mazowsze Serce Polski praktycznie od startu próbowała odzyskać to, co wczoraj straciła – koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. W tej jechał Lennert Teugels (Tarteletto – Isorex), 29-letni, bardzo solidny Belg.

Prawdziwe emocje zaczęły się na około 60km przed metą – wówczas na mocno odsłoniętym terenie bośniackiej autostrady powiało jeszcze mocniej, a w grupie zapodział się dotychczasowy lider i stracił kontakt z peletonem, w którym szaleli kolarze HRE Mazowsze Serce Polski jadący w składzie Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Adrian Banaszek, Marcin Budziński, Marceli Bogusławski, Tobiasz Pawlak i walczący o wygraną Jakub Kaczmarek.

Różnica szybko przekroczyła minutę, a Lennert Teugels nie mógł liczyć na tak dużą pomoc jak lider mazowieckiej ekipy. Belg wpadł na rundy do Banjaluki ze stratą 1:15, do mety pozostawało wówczas ledwie 20km. W „peletonie” było 25 kolarzy i taka grupa dojechała bezpiecznie przed goniącymi ją kolejnymi zawodnikami. Etap wygrał kolega klubowy lidera – Andreas Goeman, który zafiniszował przed Patrykiem Stoszem (Voster ATS Team) i Bartoszem Rudykiem (Santic – Wibatech), a wyścig wygrał tym samym Jakub Kaczmarek – powtórzył swój sukces z edycji 2020.

Wyniki ostatniego etapu Belgrad – Banja Luka 2022:

Poprzedni artykułKolarski weekend na Mazowszu zarówno dla zawodowców, jak i amatorów, już pod koniec kwietnia!
Następny artykułParyż-Roubaix juniorów 2022: Niels Michotte najlepszy na brukach, Żelazowski 23
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments