Drugi kolarz zeszłorocznego wyścigu Paryż-Roubaix Nils Politt podpisał trzyletni kontrakt z ekipą BORA-hansgrohe.

26-letni niemiecki kolarz dołączy do ekipy kierowanej przez Ralpha Denka z Israel Start-Up Nation. Nils Politt przede wszystkim specjalizuje się w północnych klasykach i z pewnością będzie wielkim wzmocnieniem niemieckiej ekipy w brukowanych wyścigach. Z dołączenia swojego rodaka do zespołu bardzo zadowolony jest Ralph Denk.

To wspaniale, że w końcu się udało. Wcześniej interesowaliśmy się Nilsem, co z pewnością nie jest tajemnicą. Myślę, że konsekwentna droga, którą podążała BORA – hansgrohe, miała ogromny wpływ na przekonanie go do dołączenia do nas. Jako czołowy niemiecki zespół oczywiście chcielibyśmy mieć kontrakt z wszystkimi ważnymi niemieckimi zawodnikami, ale nadal szukamy międzynarodowych talentów. Naszym celem nie jest zostanie reprezentacją Niemiec, ale raczej zwycięstwo w rankingu WorldTour. Nils będzie oczywiście niezbędny we wzmacnianiu naszego składu na klasyki, ale nadal widzimy w nim ogólnie duże możliwości w rozwoju jako kolarza. Chcemy w pełni rozwinąć ten potencjał w nadchodzących latach, tak jak to już zrobiliśmy z zawodnikami takimi jak Pascal (Ackermann), Emu (Emmanuel Buchmann) i Maximilian (Schachmann)

– powiedział szef zespołu BORA – hansgrohe w oficjalnym komunikacie prasowym.

Zadowolenia z nowej przygody, która rozpocznie się od następnego sezonu nie krył, również sam Nils Politt. Niemiec zwraca uwagę, że w przyszłorocznej kampanii klasyków ekipa BORA-hansgrohe będzie jedną z najmocniejszych w calej stawce.

Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy. W pewnym sensie to jak ponowne spotkanie z przyjaciółmi, których znam od dawna, co sprawiło, że decyzja była dla mnie łatwa. Znam kilku zawodników, którzy są w zespole od wielu lat i nie mogę się doczekać ścigania się razem z nimi. Jeśli chodzi o klasyki, w przyszłym roku będziemy mieli niesamowicie silny zespół. To także nowa sytuacja dla mnie. W ciągu ostatnich kilku lat byłem raczej samotnym wojownikiem w tych wyścigach. Taktycznie, to z pewnością zapewni nam szeroki wachlarz możliwości. To, co osiągnął Ralph Denk w ciągu ostatnich kilku lat, jest niesamowicie imponujące. BORA – hansgrohe jest jednym z najlepszych zespołów i mam nadzieję, że będę mógł się dalej rozwijać jako kolarz w tej drużynie

– dodał 26-latek.

Poprzedni artykułTour de Pologne w dobie koronawirusa – co trzeba wiedzieć?
Następny artykułNorweskie media: Carl Fredrik Hagen dołącza do Chrisa Froome’a
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments