Foto: @gussevphoto

Ekipa AG2R Citroën U19 Team wywalczyła dublet w juniorskim wyścigu Paryż – Roubaix. Pierwszy był Matys Grisel, a drugi Oscar Chamberlain. 

20. edycja Paryż – Roubaix dla juniorów rozegrana została na trasie z Lecelles na welodrom w Roubaix. Młodzi adepci kolarstwa mieli do przejechania 111 kilometrów i musieli się zmierzyć z siedemnastoma sektorami bruku o łącznej długości prawie 30 kilometrów.

Niestety tym razem w rywalizacji nie mieliśmy reprezentacji Polski.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków. Ostatecznie w ucieczkę zabrali się Matthew BRENNAN (Wielka Brytania) i Theodor STORM (Dania).

Rywalizacja przebiegała w cieniu kraks i wycofań. Wyścig przedwcześnie opuścili między innymi: Jorgen NORDHAGEN (Norwegia), Samuele SCAPPINI (Włochy) i Antoine L’HOTE (Hauts-de-France).

Na sektorze bruku nr 9 (Pont Thibaut) z peletonu skontrowali Jakob OMRZEL (Słowenia) oraz Matys GRISEL (AG2R Citroën U19 Team), ale szybko zostali doścignięci. Jednak przez ten atak peleton mocno się naciągnął i podzielił.

30 kilometrów przed metą prowadząca dwójka miała 50 sekund przewagi nad kolejną grupą, ale po Duclos-Lassalle zaatakowali Oscar CHAMBERLAIN oraz Matys GRISEL (obaj AG2R Citroën U19 Team). Na sektorze Camphin-en-Pévèle te dwie grupki połączyły się, ale peleton był już blisko.

Po chwili odpadł Brennan i na czele została trójka. Podczas przejazdu przez Carrefour de l’Arbre w kolejną kontrę zabrali się Paul FIETZKE (Team Auto Eder), Erazem VALJAVEC (Słowenia) oraz Niels DRIESEN (Acrog-Tormans).

Na 10 kilometrów przed metą na czele była już szóstka, a kolejna grupa traciła 30 sekund. Było już prawie pewne, że to wśród szóstki jest tegoroczny zwycięzca „Piekła Północy” dla juniorów.

W walce na welodromie w Roubaix dublet wywalczyli kolarze AG2R Citroën U19 Team. Pierwszy był Matys Grisel, a drugi Oscar Chamberlain. Na trzeciej pozycji finiszował Theodor Storm (Dania).

Wyniki Paryż-Roubaix juniorów 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułPlan kolarskich transmisji w Eurosporcie – kwiecień 2023
Następny artykułCircuit des Ardennes 2023: Luke Lamperti z etapem, Bregnhøj wygrywa wyścig
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments