Strade Bianche

25-letnia Włoszka Elisa Longo Borghini zostanie w drużynie Wiggle – High 5 przynajmniej jeden sezon dłużej. Brytyjska ekipa przedłużyła także kontrakt z Francuską Audrey Cordon Ragot. 

Jestem szczęśliwa, że zostaję w drużynie i nie mogę się doczekać kolejnego sezonu ze świetnymi zawodniczkami i obsługą.

Jestem zadowolona z ostatnich trzech sezonów, podczas których odniosłam kilka pięknych zwycięstw. Mam nadzieję, że w przyszłości wygram jeszcze więcej wyścigów oraz że znajdę porozumienie z nowymi zawodniczkami, które dołączą do nas w 2018 roku

– powiedziała Elisa Longo Borghini w oficjalnym oświadczeniu drużyny Wiggle-High 5.

Borghini dołączyła do brytyjskiego składu w 2015 roku po trzech sezonach spędzonych w drużynie Hitec Products. W zawodowym peletonie zadebiutowała w Top Girls Fassa Bortolo (2011). W 2013 roku miała poważny wypadek podczas mistrzostw Włoch.

W tym sezonie Włoszka wygrała prestiżowy wyścig Strade Bianche oraz była druga w ogólnym zestawieniu Giro Rosa; w 2015 roku wygrała Tour of Flanders, a także Giro dell` Emillia oraz klasyfikację generalną La Route de France. Podczas igrzysk olimpijskich w Rio zdobyła brązowy medal.

Audrey Cordon Ragot jest z kolei mistrzynią Francji w jeździe indywidualnej na czas oraz zwyciężczynią klasyfikacji górskiej Women`s Tour 2017.

Oprócz wielu talentów i umiejętności Audrey, ona jest marzeniem każdej drużyny. Podnosi morale, sprawia, że częściej się śmiejemy, a ponadto jest wartościowym kapitanem w czasie wyścigów

– powiedziała Rochelle Gilmore, menedżerka Wiggle – High 5.

Po sezonie 2017 z drużyny Wiggle – High 5 odejdzie sprinterka Jolien D`hoore, która dołączy do Orici-Scott.