UCI © Graham Watson

Szwajcarska drużyna szybko przekonała do siebie mistrza świata orlików w jeździe indywidualnej na czas. Niemiec dołączył na dwa sezony.

W Ad-Dausze Mathis dość zaskakująco wygrał jazdę indywidualną na czas do lat 23, mimo że startował jako jeden z pierwszych zawodników. Jego rezultatu nie zdołali poprawić m.in. gwiazdorzy tej kategorii – Lennard Kamna i Mads Wurtz Schmidt. Co ciekawe właśnie duńczyk Schmidt jest jednym z ostatnich transferów KATUSHA-Alpecin.

To dla mnie spełnienie marzeń. Różnica pomiędzy drużynami kontynentalnymi, a WorldTour jest ogromna różnica. Myślę, że to dla mnie idealny zespół. Canyon ma jeden z najlepszych rowerów czasowych na świecie, a poza tym skład na wyścigi klasyczne jest bardzo silny. W tym sezonie rozprowadzałem Pascala Ackermanna. Mam nadzieję, że będę robił tę samą pracę dla Alexandra Kristoffa w 2017 roku. Nie mogę się doczekać możliwości poznania nowych kolegów – powiedział Mathis.

Podpisanie kontraktu z mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas wśród orlików oznacza, że w KATUSHA-Alpecin będziemy oglądać czempionów dwóch kategorii. Wcześniej swój transfer do szwajcarskiego teamu ogłosił Tony Martin, czterokrotny mistrz elity.

Z Tonym Martinem i Marco Mathisem mamy w składzie dwóch aktualnych mistrzów świata w czasówce. Jestem dumny. Z Mathisem, Rickiem Zabelem, Nilsem Polittem i zwłaszcza Martinem mamy bardzo silny zespół Niemców, ale tak naprawdę kraj nie ma znaczenia. Liczy się moc, wytrzymałość, charakter i odpowiednie nastawienie – powiedział menedżer generalny Viatcheslav Ekimov.

KATUSHA-ALPECIN na sezon 2017:
Maxim Belkov (RUS), Jenthe Biermans (BEL), Sven Erik Bystrøm (NOR), José Gonçalves (POR), Marco Haller (AUT), Reto Hollenstein (SUI), Robert Kišerlovski (CRO), Pavel Kochetkov (RUS), Alexander Kristoff (NOR), Viacheslav Kuznetsov (RUS), Maurits Lammertink (HOL), Alberto Losada (ESP), Tiago Machado (POR), Matvey Mamykin (RUS), Tony Martin (GER), Marco Mathis (GER), Michael Mørkøv (DEN), Baptiste Planckaert (BEL), Nils Politt (GER), Jhonatan Restrepo (COL), Simon Špilak (SLO), Rein Taaramäe (EST), Ángel Vicioso (ESP), Mads Würtz Schmidt (DEN), Rick Zabel (GER), Ilnur Zakarin (RUS).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments