Fot. Etixx-QuickStep

Lider klasyfikacji punktowej w hiszpańskiej Vuelcie od następnego sezonu będzie kolarzem francuskiej drużyny pro kontynentalnej FortuneoVitalConcept – poinformowano na oficjalnej stronie ekipy. 

Fortuneo jest drużyną, która od dawna wyrażała zainteresowanie moją osobą, a z Emmanuelem Hubertem jestem w kontakcie od czasów juniorskich. Będę miał tutaj możliwość jazdy dla siebie, mam zaufanie ze strony kierownictwa, które jest niezbędne, by osiągać dobre wyniki – skomentował swój transfer Meersman.

Z kolei siódmym nowym kolarzem w belgijskiej ekipie Etixx-Quick Step jest 27-letni Belg Tim Declercq, który będzie pełnił funkcje pomocnicze zwłaszcza na płaskich i wietrznych odcinkach.

Dzień odpoczynku od ścigania we Vuelcie to czas, w którym spływa sporo wieści dotyczących kontraktów poszczególnych kolarzy. Przez kolejne dwa lata w Trek-Segafredo będą ścigać się Peter Stetina i Fumiyuki Beppu, a kontrakty z Dimension Data przedłużyli Reinardt Janse van Rensburg, Nic Dougall, Natnael Berhane i Merhawi Kudus.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments