Fot. Movistar/Twitter

Belg z drużyny Etixx-Quick Step zwyciężył na piątym etapie hiszpańskiej Vuelty z Viveiro do Lugo (171,3 km). Liderem pozostał Darwin Atapuma (BMC). 

W ucieczkę dnia zabrało się tylko dwóch kolarzy: Julien Morice (Direct Energie) i Tiago Machado (Katusha). Machado postanowił ostatnie siedemdziesiąt kilometrów pokonać samotnie. Osamotniony Morice niedługo później wrócił do peletonu.

Po punkty na jedynej dziś górskiej premii (trzeciej kategorii) ruszył drugi w klasyfikacji górskiej Thomas De Gendt (Lotto-Soudal). De Gendt przegrał tylko z samotnie jadącym na czele Machado i zdobył dwa punkty. Lotna premia również padła łupem Portugalczyka, ale z peletonu najszybciej finiszował zwycięzca drugiego etapu Gianni Meersman (Etixx-Quick Step), który zrównał się punktami z prowadzącym w klasyfikacji punktowej Alexandrem Geniezem (FDJ), a dzięki etapowej wygranej założy w czwartek zielony trykot.

Tiago Machado został doścignięty czternaście i pół kilometra przed metą.

Niewiele ponad dwa kilometry przed metą zaatakowali Simon Clarke (Cannondale) i Philippe Gilbert (BMC), ale nie zdołali dojechać do mety.

W samej końcówce wydarzyły się dwie kraksy, z których druga podzieliła finiszujący peleton, przez co niektórzy stracili pozycje do sprintu. Podobnie jak w Baionie, na bardzo dobrej pozycji znajdował się Meersman, co skrzętnie wykorzystał. To, co działo się na “flamme rouge” można obejrzeć na poniższym video.

Owocną pracę na rzecz Chrisa Froome`a wykonali Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski, którzy w końcówce nadawali bardzo mocne tempo peletonowi i sprawili, że ich lider uniknął kraksy i ukończył etap w czołówce.

Dopiero po godzinie dziewiętnastej spłynęły oficjalne wyniki, w których potwierdzono, że pozycję lidera utrzymał Darwin Atapuma, ponieważ druga kraksa wydarzyła się na ostatnich trzech kilometrach, czyli w strefie ochronnej.

Wyniki piątego etapu:

1 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 4:16:42
2 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
3 Kévin Reza (Fra) FDJ
4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
5 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
7 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
8 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
9 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
10 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
11 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
14 Christopher Froome (GBr) Team Sky
15 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
16 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
17 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
18 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
19 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
20 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
21 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
22 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
23 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step
24 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
25 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
26 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:02
27 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
28 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
29 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
30 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
31 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
32 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
33 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida
34 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida
35 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
36 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
37 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
38 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
39 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data 0:01:27
40 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
41 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
42 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
43 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
44 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
45 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
46 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
47 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
48 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
49 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:01:29
50 Egor Silin (Rus) Team Katusha
51 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
52 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
53 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 0:01:34
54 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
55 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
56 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
57 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 0:01:52
58 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
59 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
60 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
61 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
62 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
63 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
64 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step
65 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
66 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
67 Leopold Konig (Cze) Team Sky
68 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
69 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
70 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
71 Johan Le Bon (Fra) FDJ
72 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
73 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
74 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
75 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
76 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
77 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
78 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
79 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
80 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
81 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
82 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
83 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
84 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
85 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:02:28
86 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step
87 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
88 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 0:02:28
89 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
90 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 0:02:32
91 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
92 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
93 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange 0:02:55
94 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
95 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
96 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
97 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
98 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:03:02
99 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
102 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:03:06
103 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
104 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
105 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
106 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
107 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
108 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:03:09
109 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step
110 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 0:03:22
111 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:03:31
112 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
113 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:43
114 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:03:54
115 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
116 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
117 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
118 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
119 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
120 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
121 José Herrada (Spa) Movistar Team
122 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
123 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:03:58
124 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
125 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
126 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
127 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
128 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky
129 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 0:04:02
130 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
131 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
132 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida
133 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
134 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
135 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
136 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step
137 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
138 Mario Costa (Por) Lampre – Merida
139 Tiago Machado (Por) Team Katusha
140 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
141 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac 0:04:13
142 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
143 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
144 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida
145 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
146 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 0:04:20
147 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:04:23
148 Christian Knees (Ger) Team Sky
149 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step
150 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
151 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha
152 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
153 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
154 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
155 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
156 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
157 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
158 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
159 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
160 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
161 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
162 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
163 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
164 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
165 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
166 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
167 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
168 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
169 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
170 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
171 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
172 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
173 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
174 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
175 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
176 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
177 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
178 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
179 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
180 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange 0:04:35
181 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:01
182 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
183 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:05:04
184 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:05:36
185 Laurent Pichon (Fra) FDJ
186 Ian Boswell (USA) Team Sky
187 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:38
188 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:05:46
189 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:06:04
190 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:06:51
191 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team 0:07:36
192 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
DNS MAS Luis CJR
DNF FISCHER Murilo Antonio FDJ
DNF KRUIJSWIJK Steven TLJ

Klasyfikacja generalna:

1 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 17:39:52
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:28
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:32
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:38
5 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
6 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:01:07
7 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:01:10
8 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:01:12
9 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:14
10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:01:22
11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:01:24
12 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:01:35
13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team 0:01:52
14 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:01:55
15 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:02:07
16 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 0:02:13
17 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:17
18 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:02:27
19 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:02:34
20 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:35
21 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:02:43
22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:02:45
23 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 0:02:51
24 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:02:53
25 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:57
26 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:08
27 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:03:09
28 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:03:10
29 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:03:11
30 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:22
31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:03:24
32 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:03:35
33 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:42
34 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:03:44
35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:03:49
36 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
37 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:52
38 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:03:56
39 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data 0:04:08
40 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:04:13
41 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:04:18
42 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:04:27
43 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:04:38
44 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:04:42
45 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:04:49
46 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 0:05:23
47 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:06:15
48 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:07:15
49 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac 0:08:19
50 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:08:22
51 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:08:43
52 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:08:53
53 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:10:04
54 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:10:16
55 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:10:36
56 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:12:00
57 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 0:12:07
58 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
59 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team 0:12:46
60 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:12:49
61 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 0:12:50
62 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:55
63 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 0:13:28
64 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:13:31
65 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:13:50
66 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:14:10
67 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:14:55
68 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 0:15:35
69 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:15:36
70 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 0:16:03
71 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:16:40
72 José Herrada (Spa) Movistar Team 0:16:57
73 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:17:06
74 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange 0:17:08
75 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:17:19
76 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:17:43
77 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:17:47
78 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:18:04
79 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 0:18:06
80 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:18:13
81 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:18:43
82 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:19:14
83 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:19:20
84 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:19:24
85 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 0:19:39
86 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:19:46
87 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:20:49
88 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:20:50
89 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:20:53
90 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:04
91 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 0:21:06
92 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:28
93 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 0:21:29
94 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:21:37
95 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac 0:22:15
96 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:22:16
97 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:23
98 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:22:37
99 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:22:44
100 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18 0:23:09
101 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:23:31
102 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:23:51
103 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:24:01
104 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 0:24:11
105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:24:19
106 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 0:24:36
107 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:24:40
108 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:43
109 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:25:46
110 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:25:49
111 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 0:26:10
112 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:26:19
113 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:26:23
114 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:27:01
115 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:27:03
116 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange 0:27:10
117 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:27:12
118 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:27:22
119 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 0:27:38
120 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 0:27:58
121 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 0:27:59
122 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling 0:28:50
123 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
124 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:29:03
125 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 0:29:08
126 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:29:33
127 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:29:40
128 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:29:46
129 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:29:49
130 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 0:29:55
131 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 0:30:05
132 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:30:32
133 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:30:45
134 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac 0:30:54
135 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:31:10
136 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:31:15
137 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:31:16
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 0:31:24
139 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:31:49
140 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:32:06
141 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:32:13
142 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team 0:32:25
143 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:33:17
144 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 0:33:21
145 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:33:26
146 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:33:33
147 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:33:44
148 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:33:45
149 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:33:56
150 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:34:03
151 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 0:34:24
152 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:34:34
153 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:34:45
154 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:34:59
155 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
156 Kévin Reza (Fra) FDJ 0:35:08
157 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team 0:35:16
158 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:35:19
159 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:35:27
160 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 0:35:34
161 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:35:36
162 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:35:47
163 Mario Costa (Por) Lampre – Merida 0:35:53
164 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin 0:36:12
165 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 0:36:17
166 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:36:18
167 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:36:19
168 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 0:36:32
169 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:36:44
170 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange 0:37:12
171 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 0:37:18
172 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
173 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:37:34
174 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:37:40
175 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:37:49
176 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:37:58
177 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:38:07
178 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:38:30
179 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18 0:38:46
180 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18 0:38:51
181 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 0:38:56
182 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:39:25
183 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:40:07
184 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:40:40
185 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange 0:40:50
186 Rein Taaramae (Est) Team Katusha 0:41:12
187 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo 0:41:53
188 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 0:43:13
189 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:45:48
190 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 0:46:02
191 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 0:48:41
192 Romain Cardis (Fra) Direct Energie