La Vuelta a Espana / Graham Watson

Alexandre Geniez (FDJ) wygrał po heroicznej walce trzeci etap hiszpańskiej Vuelty. Nowym liderem został Ruben Fernandez (Movistar).

Wczoraj złotymi zgłoskami w historii polskiego kolarstwa i hiszpańskiej Vuelty zapisał się Michał Kwiatkowski (Sky). Dzisiaj do głosu mieli dojść kolarze lubiący walkę na krótkich i stromych wzniesieniach. Kolarze mieli do pokonania odcinek Marín – Dumbría. Mirador de Ízaro o długości ponad 176 kilometrów. Po drodze dwie górskie premie, a finałowy podjazd to Mirador de Ízaro – 1,8 km długości o średnim nachyleniu 13,8% , a momentami nachylenie dochodziło do 30 % !

PROFIL (2)

 

Zgodnie z oczekiwaniami dość szybko zawiązała się ucieczka dnia. Jechali w niej: Alexandre Geniez (FDJ), Pieter Serry (Etixx-Quick Step), Rudiger Selig (Bora-Argon 18), Gatis Smukulis (Katusha), Simon Pellaud (IAM Cycling), Jérôme Cousin (Cofidis) i David Arroyo (Caja Rural-Seguros RGA). Na przodzie peletonu kręcili oczywiście kolarze Sky. Niestety z powodu choroby z rywalizacji wycofał się Warren Barguil (Giant – Alpecin).

Na początku podjazdu Alto de Lestaio (8.3km, 5.3%) z prowadzącej grupki zaatakowali Pellaud i Cousin, a po chwili dojechali do nich Geniez i Serry. Na szczycie pierwszy pojawił się Szwajcar Pellaud. Zawodnik IAM Cycling samotnie kręcił przez kolejne kilometry, ale na podjeździe Alto das Paxareiras (9.3km; 5.4%) został doścignięty przez Genieza i Serry’ego. Francuz i Belg szybko zostawili z tyłu swojego kolegę.

Dzięki zwycięstwu na drugiej premii górskiej koszulkę lidera tej klasyfikacji wywalczył Geniez. Ambitnie jadący Pellaud na płaskim dołączył do prowadzącej dwójki. W peletonie doszło do kraksy, w której uczestniczył Miguel Angel Lopez (Astana), którego początki na tegorocznej Vuelcie nie są zbyt szczęśliwe.

Uciekinierzy finałową wspinaczkę zaczęli z przewagą ponad dwóch minut. Peleton na początku ścianki prowadził dość nieoczekiwanie Michał Kwiatkowski (Sky). W przodzie zostali tylko Geniez i Serry, a po chwili Francuz pognał samotnie do mety.

Bardzo mocne tempo podyktowali kolarze Movistaru i momentalnie odpadli z czołówki wszyscy kolarze Sky! Za Geniezem gonili Ruben Fernandez, Aejandro Valverde i Nairo Quintana (wszyscy Movistar) oraz Esteban Chaves (Orica – BikeExchange).

Geniez mocno kręcił i nie dał sobie wydrzeć tego zwycięstwa. Powtórzył tym samym swój sukces z 2013 roku. Drugi był Ruben Fernandez (Movistar), który został nowym liderem wyścigu! Trzeci był Valverde, a czwarty Chris Froome (Sky), który chyba tylko sam wie jak zdołał zniwelować straty do kolarzy Movistaru.

Ładnie pojechał Bartosz Huzarski (Bora – Argon 18), który zajął 26. miejsce. “Kwiato” stracił niestety ponad 6 minut.

Wyniki 3 etapu Vuelta a Espana 2016:

1 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 4:28:36
2 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:21
3 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:26
4 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:26
5 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – BikeExchange 0:00:26
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:32
7 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:00:44
8 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:54
9 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:00:54
10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:54
11 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:54
12 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:00:56
13 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:00:56
14 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:56
15 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:02
16 Leopold König (Cze) Team Sky 0:01:06
17 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:01:06
18 José Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:06
19 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:01:11
20 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:01:11
21 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:01:13
22 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:01:13
23 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:13
24 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:15
25 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:18
26 Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18 0:01:19
27 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:19
28 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:01:19
29 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:24
30 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:01:25
31 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:01:27
32 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:01:30
33 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:32
34 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:01:32
35 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:32
36 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:01:32
37 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:01:32
38 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:01:32
39 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:01:32
40 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:01:32
41 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:01:32
42 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:01:32
43 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:01:38
44 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:01:38
45 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:01:43
46 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:01:46
47 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:01:50
48 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:57
49 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:01:59
50 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:01:59
51 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:02
52 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:02:02
53 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:02
54 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:02
55 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:02:20
56 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:02:20
57 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:02:25
58 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:35
59 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:02:37
60 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:40
61 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:46
62 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:03
63 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:03:04
64 Benjamin King (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:22
65 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:03:22
66 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:03:22
67 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:03:22
68 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:03:22
69 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:03:54
70 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:03:54
71 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:04:10
72 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:04:18
73 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:04:19
74 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:04:21
75 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:23
76 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:04:23
77 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:04:23
78 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:04:23
79 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:38
80 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:50
81 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:04:54
82 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:05:05
83 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:05:05
84 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:05:17
85 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:05:19
86 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:05:19
87 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:05:34
88 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:05:36
89 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:06:11
90 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:17
91 Jack Haig (Aus) Orica – BikeExchange 0:06:28
92 Jens Keukeleire (Bel) Orica – BikeExchange 0:06:32
93 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:06:32
94 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:06:32
95 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:06:52
96 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:07:02
97 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:07:03
98 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:07:10
99 Vicente Reynes Mimo (Esp) IAM Cycling 0:07:10
100 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:07:26
101 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 0:07:26
102 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:07:26
103 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:07:33
104 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:07:53
105 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:07:55
106 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:07:55
107 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:55
108 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:10
109 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:18
110 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:29
111 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:29
112 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:09:23
113 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:09:23
114 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:09:23
115 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:09:27
116 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:09:27
117 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:09:27
118 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:09:42
119 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:09:58
120 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:10:00
121 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:10:09
122 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:40
123 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:11:03
124 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:11:03
125 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff 0:11:03
126 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:11:41
127 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:11:41
128 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:06
129 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:12:08
130 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:12:14
131 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:12:17
132 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:12:31
133 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:12:31
134 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:12:33
135 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:12:33
136 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:14:06
137 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:14:12
138 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:14:12
139 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:14:35
140 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:14:43
141 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:14:43
142 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:14:43
143 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:14:43
144 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:14:43
145 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:14:43
146 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:43
147 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:14:43
148 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:43
149 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:14:43
150 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:14:43
151 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 0:14:43
152 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:14:43
153 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:43
154 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:14:43
155 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:43
156 Christian Knees (GER) Team Sky 0:14:43
157 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:43
158 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:14:43
159 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:14:43
160 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:14:43
161 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:14:43
162 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:14:43
163 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:14:43
164 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:14:43
165 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:14:43
166 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:14:43
167 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:14:43
168 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:14:59
169 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 0:15:02
170 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:15:15
171 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:15:28
172 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:28
173 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:15:37
174 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:15:42
175 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:15:48
176 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Argon 18 0:15:48
177 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha 0:15:52
178 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:00
179 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:16:11
180 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – BikeExchange 0:16:26
181 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:12
182 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:17:33
183 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 0:17:56
184 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:17:56
185 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:17:56
186 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:17:56
187 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:17:56
188 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:18:29
189 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:18:29
190 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 0:18:32
191 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo 0:18:51
192 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:19:00
193 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:19:00
194 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:19:17
195 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 0:19:17
196 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:19:17
197 Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida 0:19:28
DNF Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 9:16:07
2 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:07
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:11
4 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – BikeExchange 0:00:17
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:17
6 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:46
7 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:47
8 Leopold König (Cze) Team Sky 0:00:51
9 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:58
10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:01:01
11 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:01:23
12 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:01:31
13 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:01:34
14 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:01:35
15 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:01:43
16 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:01:46
17 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:50
18 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:52
19 Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18 0:02:01
20 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:03
21 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:02:07
22 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:02:07
23 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:02:08
24 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:02:09
25 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:02:09
26 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:13
27 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:14
28 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:02:14
29 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:02:14
30 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:02:25
31 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:02:26
32 José Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:27
33 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:02:27
34 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:02:27
35 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:02:28
36 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:29
37 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:02:34
38 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:02:34
39 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:37
40 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:02:44
41 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:45
42 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:02:49
43 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:02:52
44 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:02:57
45 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:03:01
46 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:03:03
47 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:05
48 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:03:07
49 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:03:11
50 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:03:12
51 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:16
52 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:17
53 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:03:18
54 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:03:18
55 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:21
56 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:03:39
57 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:03:39
58 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:03:45
59 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:56
60 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:03:57
61 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:04:02
62 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:07
63 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:04:10
64 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:04:22
65 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:04:31
66 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:04:50
67 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:05:00
68 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:01
69 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:05:15
70 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:05:18
71 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:05:21
72 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:05:21
73 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:05:37
74 Benjamin King (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:41
75 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:05:42
76 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:44
77 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:05:56
78 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:59
79 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:06:01
80 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:06:10
81 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:06:15
82 Jens Keukeleire (Bel) Orica – BikeExchange 0:06:23
83 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:06:23
84 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:06:29
85 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:06:47
86 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:07:17
87 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:07:26
88 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:07:27
89 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:07:29
90 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:07:47
91 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:08:04
92 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:08:08
93 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:08:28
94 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:08:43
95 Vicente Reynes Mimo (Esp) IAM Cycling 0:08:47
96 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:08:57
97 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:08:58
98 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:08:59
99 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:09:03
100 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:06
101 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:06
102 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:14
103 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:28
104 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:09:33
105 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:10:00
106 Jack Haig (Aus) Orica – BikeExchange 0:10:03
107 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:10:48
108 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:10:52
109 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:53
110 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:11:02
111 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 0:11:09
112 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:11:27
113 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff 0:11:40
114 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:11:44
115 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:12:14
116 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:12:20
117 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:12:28
118 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:30
119 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:34
120 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:13:02
121 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:13:04
122 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:13:13
123 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:13:14
124 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:13:16
125 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:22
126 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:13:31
127 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:13:46
128 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:13:50
129 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:13:52
130 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:14:07
131 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:14:13
132 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:14:36
133 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:14:40
134 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:14:50
135 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:14:50
136 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:55
137 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:15:16
138 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:15:41
139 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:15:41
140 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:15:45
141 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:15:55
142 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:16:02
143 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – BikeExchange 0:16:13
144 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:16:23
145 Christian Knees (GER) Team Sky 0:16:31
146 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:16:31
147 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:16:40
148 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:16:41
149 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:16:53
150 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha 0:16:54
151 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:02
152 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:17:02
153 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:18
154 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:17:23
155 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:17:44
156 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:46
157 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:18:04
158 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:18:07
159 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:18:15
160 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:18:40
161 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:18:40
162 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:18:42
163 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:18:46
164 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Argon 18 0:18:51
165 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:19:00
166 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 0:19:03
167 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:19:06
168 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:19:12
169 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:19:13
170 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:19:16
171 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:19:21
172 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:19:46
173 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 0:20:04
174 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:20:09
175 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:09
176 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:20:22
177 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:20:33
178 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:20:36
179 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:20:41
180 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:20:56
181 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:58
182 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:21:34
183 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:21:36
184 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:21:50
185 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo 0:21:58
186 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:22:03
187 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:22:10
188 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:22:18
189 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:22:18
190 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 0:22:50
191 Federico Zurlo (Ita) Lampre – Merida 0:23:00
192 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:23:08
193 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:23:43
194 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:23:52
195 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:24:09
196 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 0:24:23
197 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 0:25:44