fot. teamkatusha.com

Okres transferowy to nie tylko wielkie wzmocnienia na pozycjach liderów. Team LottoNL – Jumbo pomyślał także o zapewnieniu swoim gwiazdom pomocy w górach, najmując Belga Jurgena Van den Broecka.

Według oficjalnych informacji, jeden z najlepszych belgijskich górali ostatnich lat ma wspierać w najważniejszych momentach takich kolarzy jak Steven Kruijsvijk czy Wilco Kelderman. Jak wiadomo, szczególnie ten pierwszy miał w tym sezonie niedobór znakomitych gregario, którzy pomogliby mu zwyciężyć w Giro d’Italia. Sam Van den Broeck nie ukrywa, że w nowej roli powinien czuć się bardzo dobrze.

Jestem dumny z podpisania dwuletniego kontraktu z LottoNL-Jumbo. Wierzę, że tutejszy system pracy będzie mi bardzo odpowiadał. Cieszę się, że będę mógł być częścią całego przedsięwzięcia. To bardzo mnie motywuje. Zauważyłem, że chłopacy pracowali w tym roku nad każdym detalem, co było niezwykle profesjonalne. 

Moim głównym celem będzie pomoc Stevenowi Kruijsvijkowi w wygraniu Giro d’Italia. Oprócz tego będę chciał zanotować kilka przyzwoitych rezultatów w mniejszych etapówkach i ardeńskich klasykach. 

Van den Broeck zdecydował się na pomaganie Holendrom również z innego powodu. Od dwóch sezonów jest on cieniem zawodnika, który potrafił zajmować miejsca w czołowej piątce Tour de France. Sam zainteresowany powtarzał już, że z każdym dniem jego motywacja zaczyna zanikać. Być może w sezonie 2017 wiele się zmieni.