Team LottoNL Jumbo

Holenderska drużyna w najbliższym tygodniu będzie walczyć na dwóch frontach. Do Portugalii pojedzie sprinterska część drużyny i specjaliści od jazdy na czas, natomiast w Hiszpanii rywalizować będą górale.

Wyścig wokół prowincji Algarve tradycyjnie przeznaczony jest dla wszechstronnych zawodników. W tym roku organizatorzy portugalskiej imprezy zafundowali kolarzom dwa płaskie etapy, dwa górskie finisze oraz jazdę indywidualną na czas. Menedżer ekipy LottoNL-Jumbo Richard Plugge awizował skład, który będzie skupiony wokół młodego sprintera Dylana Groenewegena. Holender osiągnął dobrą formę na początku sezonu – w niedawno zakończonym Dubai Tour zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz stał na podium dwóch etapów. W Portugalii powalczy o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Do pomocy będzie miał mocnych kolarzy, którzy są specjalistami w rozprowadzaniu sprinterów – w składzie znaleźli się Tom Leezer, Robert Wagner, Maarten Wynants i Lars Boom.

Zespół z Niderlandów będzie również rywalizował w klasyfikacji generalnej portugalskiej imprezy. W składzie znajduje się świetny „czasowiec” Primoz Roglic. Słoweniec robi stałe postępy i może w niedługim czasie stać się czołowym zawodnikiem w tygodniowych wyścigach. Rok temu w Algarve zajął piątą lokatę w klasyfikacji generalnej oraz dojechał na trzecim miejscu królewskiego etapu z podjazdem pod Alto de Foia – ta góra znajduje się również na trasie tegorocznej edycji. Dodatkowo, etap jazdy indywidualnej na czas powoduje, że Roglic jest jednym z głównych faworytów portugalskiego wyścigu. Głównym pomocnikiem dla Słoweńca w górach będzie Lars Boom, który wraca do macierzystego teamu po dwóch nieudanych sezonach w Astanie.

Skład Team LottoNL-Jumbo na Volta ao Algarve 2017 (15 – 19 luty):

Lars Boom
Dylan Groenewegen
Tom Leezer
Primož Roglič
Timo Roosen
Gijs Van Hoecke
Robert Wagner
Maarten Wynants

 

Tegoroczna Ruta del Sol (Vuelta a Andalucia) jest przeznaczona głównie dla górali. Decydujący o klasyfikacji generalnej będzie bardzo trudny i długi podjazd pod Pena del Aguila, który zakończy drugi etap. Na trasie tegorocznej edycji są także dwa płaskie odcinki, jazda indywidualna na czas w Lucenie oraz pagórkowaty etap do Granady. W niderlandzkiej drużynie najlepszymi góralami są Robert Gesink i Steven Kruijswijk – obaj Holendrzy będą rywalizować za dwa tygodnie w Abu Dhabi Tour i do Hiszpanii nie pojadą. Do andaluzyjskiej walki z Valverde, Poelsem, Barguillem i resztą faworytów, menedżerowie Teamu LottoNL-Jumbo wysłali górali z drugiego szeregu.

Liderem zespołu będzie Jurgen Van Den Broeck. Belg przyszedł do holenderskiego teamu po nieudanej przygodzie w Katushy. W zespole będzie pełnił głównie funkcje pomocnicze dla Gesinka i Kruijswijka, jednak na niektórych wyścigach ma szansę pojechać na własne konto. W Andaluzji nadarza się taka okazja i Van Den Broeck może zaprezentować swoje umiejętności jazdy po górach. Głównym pomocnikiem dla Belga będzie solidny Holender Bram Tankink.

Zawodników w Andaluzji czeka płaska jazda indywidualna na czas – menedżerowie holenderskiej ekipy wysłali do Hiszpanii specjalistów w tej konkurencji. Stef Clement i Victor Campenaerts będą jednymi z głównych faworytów do triumfu etapowego w Lucenie. Holender i Belg będą również pomagać Van Den Broeckowi w górach. Skład uzupełniają Antwan Tolhoek i Floris de Tier – młodzi kolarze debiutują w holenderskiej ekipie i będą mieli szansę uczyć się kolarskiego rzemiosła od najlepszych.

 

Skład Team LottoNL-Jumbo na Vuelta Andalucia (Ruta del Sol)  2017 (15 – 19 luty):

Victor Campenaerts
Stef Clement
Martijn Keizer
Bram Tankink
Floris De Tier
Antwan Tolhoek
Jurgen Van den Broeck