Fot. WM3 Pro Cycling

Mistrzyni Polski Kasia Niewiadoma (22 l.) rozpoczęła nowy etap kolarskiej kariery. Od tego sezonu jest zawodniczką holenderskiej drużyny Marianne Vos, WM3 Pro Cycling, w której będzie liderką. Refleksjami na temat atmosfery w ekipie i celów na 2017 rok, Polka podzieliła się z dziennikarką portalu CyclingTips

Informacja, że Kasia Niewiadoma będzie liderką drużyny WM3, podczas gdy ściga się w niej wielka mistrzyni, Marianne Vos, może wydawać się dziwna, ale istotnie jest prawdziwa.

“Nie czuję zbyt dużej presji. Staram się po prostu cieszyć jazdą na rowerze i nie myśleć o tym, czego oczekują ode mnie ludzie w poszczególnych wyścigach. Nigdy także nie stawiam tylko i wyłącznie na jeden wyścig, bo nie wiadomo, co wydarzy się w trakcie sezonu. Lepiej jest brać każdy start takim, jaki jest i na bieżąco oceniać swoją formę”, wyjaśniła Niewiadoma.

Od momentu, gdy w 2015 roku Michał Kwiatkowski wygrał Amstel Gold Race, wyścig ten zajął w sercu Kasi Niewiadomej specjalne miejsce. Dzięki reformie UCI “piwny wyścig”, a także Liège-Bastogne-Liège, znalazły się w kalendarzu World Tour kobiet, co jeszcze bardziej motywuje Polkę do przygotowania jak najlepszej formy na ardeńskie klasyki.

Wyżej wymienione jednodniówki odpowiadają także charakterystyce Marianne Vos, ale mimo to Kasia Niewiadoma nie obawia się, że między obiema zawodniczkami dojdzie do konfliktu interesów.

“Najlepiej być szczerym. Jeśli nie będę czuła się mocna, powiem o tym drużynie. Myślę, że to bardzo dobrze się sprawdza. Wszystkie jesteśmy wobec siebie szczere”, powiedziała Niewiadoma.

Skład drużyny WM3 Procycling nieco różni się od tego, który był w Rabo-Liv – drużynie gwiazd z mistrzynią olimpijską, Anną Van der Bregen; byłą mistrzynią Holandii, Lucindą Brand; i byłą mistrzynią świata w przełajach, Thalitą de Jong. Mimo to ekipa Vos, z pewnością będzie jedną z tych, których losy w tym sezonie warto będzie śledzić.

“Dla niektórych pewne nazwiska i decyzje mogą wydawać się zaskakujące, ale jestem przekonana, że mamy odpowiednią mieszankę zawodniczek. Spodziewam się, że zaskoczymy ludzi”, zapowiedziała Marianne Vos.

W WM3 Pro Cycling z Kasią Niewiadomą będzie ścigała się także inna Polka, Anna Plichta, jedna z pięciu kolarek, które wcześniej nie jeździły w Rabo-Liv. Ekipa ma za sobą zgrupowanie w hiszpańskim Calpe i oficjalną prezentację w europejskiej kwaterze głównej Shimano, w Eindhoven.

“W drużynie panuje wspaniała atmosfera, nasze zgrupowanie było bardzo udane – dodało mi wiele motywacji i pewności siebie na nadchodzący sezon. Gdy jest się szczęśliwym, można przenosić góry, tak się u nas mówi”, podzieliła się swoimi odczuciami Niewiadoma.

Pełny skład drużyny WM3 Pro Cycling na sezon 2017: 

Rotem Gafinovitz (Israel)
Yara Kastelijn (the Netherlands)
Lauren Kitchen (Australia)
Jeanne Korevaar (the Netherlands)
Anouska Koster (the Netherlands)
Riejanne Markus (the Netherlands)
Kasia Niewiadoma (Poland)
Anna Plichta (Poland)
Valentina Scandolara (Italy)
Moniek Tenniglo (the Netherlands)
Marianne Vos (the Netherlands)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments