nu.nl

W Holandii nastąpiło kilka zmian w wyścigach należących do cyklu UCI Europe Tour. W miejsce odwołanego World Ports Classic pojawi się jednodniowy klasyk New Energy Tour.

„Portowy” wyścig pierwszą edycję miał po tym, jak Tour de France gościło w Rotterdamie, ale od zeszłego sezonu już nie był rozgrywany. New Energy Tour będzie mieć kategorię 1.1 i zostanie rozegrany pomiędzy Capelle aan den IJssel, a Alblasserwaard. Trasa będzie przebiegać przez wyspy IJsselmonde, Voorne Putten, Goeree Overflakkee, Hoeksche Waard oraz Drechtsteden. Szczegóły wyścigu mają zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu.

New Energy Tour zostanie rozegrany 20. maja, a więc w holenderski „Dzień Roweru”, a organizatorzy zapowiadają mnóstwo dodatkowych atrakcji przy okazji wyścigu.

W kalendarzu UCI widnieje także wyścig ITC Netherlands. Zawody mają być organizowane we współpracy z firmą Velon i mieć dość nietypowy przebieg. Na trzy etapy Internationa Team Challenge składać się będzie drużynowa czasówka na wzór wyścigu na dochodzenie, wyścig punktowy dla górali na Caubergu, a także odcinek dla sprinterów w Sittard – Geleen. Niestety póki co nie pojawiło się wiele więcej informacji na temat tego ciekawego pomysłu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments