Kris Boeckmans (Lotto Soudal) finiszował najszybciej na drugim i ostatnim etapie World Ports Classic 2015. Belg wygrał także klasyfikację generalną wyścigu.

Przy słonecznej i pięknej pogodzie rozpoczęli dziś w Antwerpii kolarz drugi etap wyścig World Ports Classic. Tym razem ścigali się do Rotterdamu, gdzie wczoraj rozpoczynał się etap tej imprezy. Podobnie jak wczoraj mieli do pokonania trasę płaską jak stół, tym razem o długości 164 kilometrów.

wpc 2 etap

Pierwszą lotną premię wygrał Kris Boeckmans (Lotto Soudal), drugi był Rudy Barbier (Roubaix Lille Métropole), a trzeci lider Andrea Guardini (Astana). Boeckmans tym samym odrobił dwie sekundy w generalce. Po tej premii na ucieczkę zdecydowali się: Pieter Vanspeybrouck (Topsport Vlaanderen – Baloise), Tim de Troyer (Wanty – Groupe Gobert), Daniele Ratto (UnitedHealthcare), Alex Kirsch (Cult Energy Pro Cycling), Sjoerd Kouwenhoven (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel) i Jetse Bol (Cyclingteam Join’s – De Rijke).

70 kilometrów przed metą mieli oni 3. minuty przewagi nad peletonem. Zgodnie z oczekiwaniami na ostatnich kilometrach ucieczka została skasowana. Niestety trzy kilometry przed metą doszło do upadku, który mocno podzielił dużą grupę.

W finiszowym pojedynku liczyło się tylko kilkunastu zawodników. Pracę kolegów z Lotto Soudal doskonale wykończył Kris Boeckmans, który dzięki triumfowi na etapie został także zwycięzcą generalki. Drugi finiszował Danilo Napolitano (Wanty – Groupe Gobert), a trzeci Alessandro Bazzana (UnitedHealthcare).

Wyniki drugiego etapu:

1 Kris BOECKMANS LOTTO-SOUDAL 03:29:54
2 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
3 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 00:00:00
4 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
5 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
6 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
7 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
8 Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:00
9 Mike TEUNISSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
10 Johim ARIESEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:00
11 Gerald CIOLEK MTN-QHUBEKA 00:00:00
12 Timo ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:00
13 Jurgen ROELANDTS LOTTO-SOUDAL 00:00:00
14 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
15 Tiesj BENOOT LOTTO-SOUDAL 00:00:00
16 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 00:00:06
17 Raymond KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00:06
18 Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:08
19 Coen VERMELTFOORT CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00:08
20 Barry MARKUS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:08
21 Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:10
22 Oscar RIESEBEEK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:10
23 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:10
24 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE 00:00:10
25 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:10
26 Ronan VAN ZANDBEEK CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00:10
27 Jef VAN MEIRHAEGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:10
28 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 00:00:10
29 Wesley KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00:10
30 Dylan GROENEWEGEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00:10
31 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:15
32 Zico WAEYTENS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:15
33 Youcef REGUIGUI MTN-QHUBEKA 00:00:15
34 Marcel SIEBERG LOTTO-SOUDAL 00:00:15
35 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 00:00:33
36 Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:33
37 Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 00:00:33
38 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 00:00:33
39 Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 00:00:33
40 Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 00:00:33
41 Dries HOLLANDERS METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:33
42 Jasper HAMELINK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:33
43 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 00:00:44
44 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:44
45 Joel ZANGERLE CULT ENERGY PRO CYCLING 00:01:09
46 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:19
47 Jesper ASSELMAN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:01:38
48 Jarno GMELICH METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:01:47
49 Sjoerd KOUWENHOVEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:01:47
50 Jetse BOL CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:01:47
51 Benoit JARRIER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:47
52 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:47
53 Matthieu BOULO BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:47
54 Taco VAN DER HOORN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:01:47
55 Dex GROEN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:01:47
56 Matt BRAMMEIER MTN-QHUBEKA 00:01:47
57 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:01:47
58 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 00:01:53
59 Kenny DE HAES LOTTO-SOUDAL 00:01:53
60 Rasmus Christian QUAADE CULT ENERGY PRO CYCLING 00:02:01
61 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:02:01
62 Ludwig DE WINTER WALLONIE – BRUXELLES 00:02:01
63 Gaëtan PONS WALLONIE – BRUXELLES 00:02:01
64 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:02:01
65 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 00:02:01
66 Frederico ZURLO UNITEDHEALTHCARE 00:02:01
67 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE 00:02:01
68 Julien STASSEN WALLONIE – BRUXELLES 00:02:01
69 LoÏc PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:02:01
70 Gert DOCKX LOTTO-SOUDAL 00:02:01
71 Wouter MOL CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:02:01
72 Kobus HEREIJGERS CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:02:01
73 Sjoerd VAN GINNEKEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:02:01
74 Berden DE VRIES ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:02:01
75 Brian VAN GOETHEM ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:02:01
76 Ivar SLIK ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:02:01
77 Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:02:01
78 Stef KRUL METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:02:01
79 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 00:02:01
80 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 00:02:01
81 Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 00:02:01
82 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT 00:02:01
83 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM 00:02:30
84 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:02:35
85 Jordi TALEN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:02:53
86 Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:02:57
87 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:02:57
88 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:02:57
89 Maxat AYAZBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:02:57
90 Phil BAUHAUS BORA-ARGON 18 00:03:05
91 Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:25
92 Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:25
93 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:25
94 Tom VEELERS TEAM GIANT-ALPECIN 00:03:28
95 Thomas LEEZER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:03:28
96 Andreas STAUFF MTN-QHUBEKA 00:03:28
97 Brian BULGAC TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:03:28
98 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:03:28
99 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 00:03:31
100 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:03:31
101 Daniel MCLAY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:03:31
102 Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM 00:03:31
103 Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 00:03:34
104 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 00:03:34
105 Thomas DE GENDT LOTTO-SOUDAL 00:03:44
106 Adrien NIYONSHUTI MTN-QHUBEKA 00:03:44
107 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-SOUDAL 00:03:47
108 Thierry HUPOND TEAM GIANT-ALPECIN 00:04:07
109 Albert TIMMER TEAM GIANT-ALPECIN 00:04:08
110 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:04:08
111 Remco TE BRAKE METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:04:08
112 Marcel KITTEL TEAM GIANT-ALPECIN 00:04:08
113 Julien MORICE TEAM EUROPCAR 00:04:08
114 Robert WAGNER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:04:08
115 Thomas BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:04:44
116 Morgan LAMOISSON TEAM EUROPCAR 00:04:44
117 Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:05:24
118 Jens WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:05:43
119 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:05:47
120 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:05:57
121 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:06:05
122 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:06:48
123 Daniele RATTO UNITEDHEALTHCARE 00:07:04
124 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 00:07:21
125 Troels Ronning VINTHER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:07:26
126 Michael Carbel SVENDGAARD CULT ENERGY PRO CYCLING 00:07:26
DNF Matthew Harley GOSS MTN-QHUBEKA
DNS Kenneth HANSON UNITEDHEALTHCARE
DNS Roy CURVERS TEAM GIANT-ALPECIN
DNS Kevin DE WEERT TEAM LOTTO NL – JUMBO

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Kris BOECKMANS LOTTO-SOUDAL 07:32:48
2 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:11
3 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:11
4 Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:12
5 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 00:00:13
6 Tiesj BENOOT LOTTO-SOUDAL 00:00:15
7 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:17
8 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:17
9 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:17
10 Johim ARIESEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:17
11 Mike TEUNISSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:17
12 Jurgen ROELANDTS LOTTO-SOUDAL 00:00:17
13 Timo ROOSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:17
14 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 00:00:23
15 Raymond KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00:23
16 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:24
17 Barry MARKUS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:25
18 Coen VERMELTFOORT CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00:25
19 Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:25
20 Ronan VAN ZANDBEEK CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:00:25
21 Wesley KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00:26
22 Dylan GROENEWEGEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00:27
23 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 00:00:27
24 Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:27
25 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00:27
26 Jef VAN MEIRHAEGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:27
27 Youcef REGUIGUI MTN-QHUBEKA 00:00:32
28 Zico WAEYTENS TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:32
29 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:32
30 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM 00:00:39
31 Marcel SIEBERG LOTTO-SOUDAL 00:00:47
32 Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:48
33 Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 00:00:50
34 Antoine DUCHESNE TEAM EUROPCAR 00:00:50
35 Jasper HAMELINK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:50
36 Dries HOLLANDERS METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:50
37 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 00:00:50
38 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:01
39 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 00:01:01
40 Gerald CIOLEK MTN-QHUBEKA 00:01:05
41 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:36
42 Jesper ASSELMAN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:01:55
43 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:02:04
44 Jetse BOL CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:02:04
45 Matthieu BOULO BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:02:04
46 Taco VAN DER HOORN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:02:04
47 Jarno GMELICH METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:02:04
48 Dex GROEN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:02:04
49 Sjoerd KOUWENHOVEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:02:04
50 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:02:04
51 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 00:02:18
52 LoÏc PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:02:18
53 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE 00:02:18
54 Kobus HEREIJGERS CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:02:18
55 Stef KRUL METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:02:18
56 Wouter MOL CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:02:18
57 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:02:18
58 Sjoerd VAN GINNEKEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:02:18
59 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT 00:02:18
60 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 00:02:24
61 Matt BRAMMEIER MTN-QHUBEKA 00:02:27
62 Berden DE VRIES ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:02:33
63 Brian VAN GOETHEM ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:02:33
64 Laurens DE VREESE ASTANA PRO TEAM 00:02:47
65 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:02:52
66 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:03:14
67 Phil BAUHAUS BORA-ARGON 18 00:03:22
68 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:42
69 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:03:45
70 Tom VEELERS TEAM GIANT-ALPECIN 00:03:45
71 Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM 00:03:48
72 Thomas LEEZER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:04:00
73 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-SOUDAL 00:04:04
74 Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:04:19
75 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:04:20
76 Remco TE BRAKE METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:04:25
77 Marcel KITTEL TEAM GIANT-ALPECIN 00:04:25
78 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:04:25
79 Robert WAGNER TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:04:25
80 Julien MORICE TEAM EUROPCAR 00:04:25
81 Brian BULGAC TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:04:39
82 Gert DOCKX LOTTO-SOUDAL 00:04:48
83 Thomas BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:05:01
84 Andreas STAUFF MTN-QHUBEKA 00:05:38
85 Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:05:41
86 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:06:00
87 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:06:14
88 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:07:05
89 Michael Carbel SVENDGAARD CULT ENERGY PRO CYCLING 00:07:43
90 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE 00:08:37
91 Oscar RIESEBEEK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:08:37
92 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:08:42
93 Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 00:09:00
94 Joel ZANGERLE CULT ENERGY PRO CYCLING 00:09:36
95 Albert TIMMER TEAM GIANT-ALPECIN 00:09:42
96 Benoit JARRIER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:10:14
97 Kenny DE HAES LOTTO-SOUDAL 00:10:20
98 Ludwig DE WINTER WALLONIE – BRUXELLES 00:10:28
99 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:10:28
100 Frederico ZURLO UNITEDHEALTHCARE 00:10:28
101 Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:10:28
102 Gaëtan PONS WALLONIE – BRUXELLES 00:10:28
103 Rasmus Christian QUAADE CULT ENERGY PRO CYCLING 00:10:28
104 Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 00:10:28
105 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 00:10:28
106 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 00:10:28
107 Julien STASSEN WALLONIE – BRUXELLES 00:10:28
108 Ivar SLIK ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:10:28
109 Jordi TALEN CYCLINGTEAM JOIN’S – DE RIJKE 00:11:20
110 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:11:24
111 Maxat AYAZBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:11:24
112 Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:11:24
113 Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:11:52
114 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 00:11:58
115 Daniel MCLAY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:11:58
116 Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 00:12:01
117 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 00:12:01
118 Thomas DE GENDT LOTTO-SOUDAL 00:12:11
119 Adrien NIYONSHUTI MTN-QHUBEKA 00:12:11
120 Thierry HUPOND TEAM GIANT-ALPECIN 00:12:34
121 Morgan LAMOISSON TEAM EUROPCAR 00:13:11
122 Jens WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:14:10
123 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:14:32
124 Daniele RATTO UNITEDHEALTHCARE 00:15:30
125 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 00:15:48
126 Troels Ronning VINTHER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:15:53

Foto: FB zawodnika