bos theoTheo Bos (Belkin Pro Cycling) został zwycięzcą dwudniowego wyścigu World Ports Classic. Dzisiejszy etap wygrał Ramon Sinkeldam (Giant – Shimano).

Dzisiejszy etap World Ports Classic liczył 159 kilometrów, a kolarze pokonywali odcinek Antwerpen – Rotterdam. Już tradycyjnie na początku dali znać o sobie harcownicy, ale peleton zgodnie z oczekiwaniami nie dał im większych szans.

O zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z dużej grupy, a najszybszym zawodnikiem okazał się Ramon Sinkeldam (Giant – Shimano). Niestety w kraksę zaplątał się wczorajszy triumfator i kandydat do zwycięstwa w generalce – Andre Greipel (Lotto – Belisol). Drugie miejsce zajął Theo Bos (Belkin Pro Cycling), który został tym samym zwycięzcą całej imprezy. Podium etapowe uzupełnił Gregory Henderson (Lotto – Belisol).

Wyniki:

1 41 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-SHIMANO 03:27:02
2 21 Théo BOS BELKIN PRO CYCLING 00:00:00
3 15 Gregory HENDERSON LOTTO-BELISOL 00:00:00
4 36 Louis VERHELST COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
5 71 Sam BENNETT TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:00
6 58 Michael VAN STAEYEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
7 101 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
8 115 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
9 121 Matteo PELUCCHI IAM CYCLING 00:00:00
10 166 Remco TE BRAKE METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:00
11 138 Robin STENUIT WALLONIE – BRUXELLES 00:00:00
12 171 Kristan SBARAGLI MTN-QHUBEKA 00:00:00
13 54 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
14 5 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:00
15 161 Jesper ASSELMAN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:00
16 97 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 00:00:00
17 132 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 00:00:00
18 91 Alexander PORSEV TEAM KATUSHA 00:00:00
19 113 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
20 103 Erwann CORBEL BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
21 144 Dylan GROENEWEGEN CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:00
22 117 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
23 175 Andreas STAUFF MTN-QHUBEKA 00:00:00
24 34 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
25 116 Wesley KREDER WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:00
26 123 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:00:05
27 26 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 00:00:05
28 127 Roger KLUGE IAM CYCLING 00:00:05
29 22 Graeme BROWN BELKIN PRO CYCLING 00:00:05
30 32 Edwig CAMMAERTS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:05
31 136 Christophe PREMONT WALLONIE – BRUXELLES 00:00:09
32 148 Ronan VAN ZANDBEEK CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:09
33 157 Fabio TABORRE NERI SOTTOLI 00:00:09
34 11 André GREIPEL LOTTO-BELISOL 00:00:09
35 147 Christoph PFINGSTEN CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:09
36 82 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 00:00:09
37 1 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:09
38 112 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:09
39 106 Benjamin LEMONTAGNER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:09
40 114 Laurens DE VREESE WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:09
41 131 Quentin BERTHOLET WALLONIE – BRUXELLES 00:00:09
42 53 Jonas RICKAERT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:09
43 92 Pavel BRUTT TEAM KATUSHA 00:00:09
44 167 Sjoerd VAN GINNEKEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:09
45 111 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:09
46 35 Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:09
47 162 Tijmen EISING METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:09
48 134 Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 00:00:09
49 25 Bram TANKINK BELKIN PRO CYCLING 00:00:09
50 55 Stijn STEELS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:09
51 42 Jonas AHLSTRAND TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:09
52 105 Vegard Stake LAENGEN BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:20
53 8 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:22
54 4 Andrew FENN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:22
55 16 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 00:00:24
56 66 Valentin IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 00:00:25
57 7 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:25
58 118 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:25
59 124 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 00:00:25
60 172 Jacques JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:00:25
61 177 Jacobus VENTER MTN-QHUBEKA 00:00:25
62 141 Coen VERMELTFOORT CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:25
63 51 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:25
64 165 Oscar RIESEBEEK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:25
65 52 Yves LAMPAERT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:25
66 76 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:25
67 94 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA 00:00:25
68 135 LoÏc PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:00:25
69 104 Clément KORETZKY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:25
70 95 Pavel KOCHETKOV TEAM KATUSHA 00:00:25
71 145 Kobus HEREIJGERS CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:25
72 102 Jean-Marc BIDEAU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:25
73 3 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:25
74 146 Sjoerd KOUWENHOVEN CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:25
75 31 Stéphane POULHIES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:25
76 174 Ignatas KONOVALOVAS MTN-QHUBEKA 00:00:25
77 62 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 00:00:25
78 56 Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:25
79 168 Brian VAN GOETHEM METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:25
80 6 Petr VAKOC OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:25
81 73 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:25
82 93 Mikhail IGNATYEV TEAM KATUSHA 00:00:33
83 17 Marcel SIEBERG LOTTO-BELISOL 00:00:33
84 2 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:33
85 163 Dries HOLLANDERS METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:33
86 85 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 00:00:36
87 87 Lloyd MONDORY AG2R LA MONDIALE 00:00:36
88 133 Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 00:00:36
89 154 Francesco FAILLI NERI SOTTOLI 00:00:47
90 152 Francesco CHICCHI NERI SOTTOLI 00:00:47
91 158 Mirko TEDESCHI NERI SOTTOLI 00:00:47
92 46 Cheng JI TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:58
93 64 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 00:01:01
94 67 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 00:01:02
95 178 Martin WESEMANN MTN-QHUBEKA 00:01:02
96 72 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 00:01:07
97 125 Kevin ISTA IAM CYCLING 00:01:21
98 57 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:01:23
99 44 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:24
100 83 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 00:01:31
101 45 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:35
102 43 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:35
103 173 Songezo JIM MTN-QHUBEKA 00:01:35
104 27 Dennis VAN WINDEN BELKIN PRO CYCLING 00:01:35
105 28 Robert WAGNER BELKIN PRO CYCLING 00:01:35
106 24 Thomas LEEZER BELKIN PRO CYCLING 00:01:35
107 68 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:00:00
108 65 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 00:01:35
109 14 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-BELISOL 00:01:50
110 12 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 00:01:50
111 155 Giuseppe FONZI NERI SOTTOLI 00:01:53
112 122 Marcel AREGGER IAM CYCLING 00:02:01
113 143 Huub DUIJN CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:02:02
114 142 Dion BEUKEBOOM CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:02:02
115 164 Peter KONING METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:02:02
116 75 Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 00:02:02
117 176 Jay Robert THOMSON MTN-QHUBEKA 00:02:02
118 47 Sea Keong LOH TEAM GIANT-SHIMANO 00:02:02
119 33 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:02:02
120 96 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 00:02:05
121 18 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 00:02:05
122 74 Jonathan MC EVOY TEAM NETAPP-ENDURA 00:02:05
123 77 Michael SCHWARZMANN TEAM NETAPP-ENDURA 00:02:05
124 137 Julien STASSEN WALLONIE – BRUXELLES 00:02:05
125 13 Stig BROECKX LOTTO-BELISOL 00:02:05
126 86 Julian KERN AG2R LA MONDIALE 00:02:37
127 126 Dominic KLEMME IAM CYCLING 00:02:47
128 151 Rafael ANDRIATO NERI SOTTOLI 00:03:23
129 23 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 00:03:28
130 81 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 00:03:38
131 84 Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 00:00:00
132 88 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 00:00:00
61 Andrea GUARDINI ASTANA PRO TEAM Abandon
153 Andrea DAL COL NERI SOTTOLI Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 21 Théo BOS BELKIN PRO CYCLING 08:08:00
2 41 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:00
3 91 Alexander PORSEV TEAM KATUSHA 00:00:05
4 15 Gregory HENDERSON LOTTO-BELISOL 00:00:09
5 175 Andreas STAUFF MTN-QHUBEKA 00:00:10
6 161 Jesper ASSELMAN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:11
7 11 André GREIPEL LOTTO-BELISOL 00:00:12
8 116 Wesley KREDER WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:12
9 121 Matteo PELUCCHI IAM CYCLING 00:00:12
10 36 Louis VERHELST COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:13
11 138 Robin STENUIT WALLONIE – BRUXELLES 00:00:13
12 58 Michael VAN STAEYEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:13
13 101 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:13
14 171 Kristan SBARAGLI MTN-QHUBEKA 00:00:13
15 71 Sam BENNETT TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:13
16 115 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:13
17 132 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 00:00:13
18 5 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:13
19 113 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:13
20 97 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 00:00:13
21 117 Fréderique ROBERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:13
22 144 Dylan GROENEWEGEN CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:13
23 54 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:13
24 34 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:13
25 103 Erwann CORBEL BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:13
26 68 Ruslan TLEUBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:00:13
27 166 Remco TE BRAKE METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:13
28 88 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 00:00:13
29 84 Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 00:00:13
30 123 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:00:17
31 22 Graeme BROWN BELKIN PRO CYCLING 00:00:18
32 26 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 00:00:18
33 127 Roger KLUGE IAM CYCLING 00:00:18
34 32 Edwig CAMMAERTS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:18
35 136 Christophe PREMONT WALLONIE – BRUXELLES 00:00:19
36 147 Christoph PFINGSTEN CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:20
37 148 Ronan VAN ZANDBEEK CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:20
38 1 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:22
39 111 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:22
40 53 Jonas RICKAERT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:22
41 42 Jonas AHLSTRAND TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:22
42 82 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 00:00:22
43 35 Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:22
44 112 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:22
45 25 Bram TANKINK BELKIN PRO CYCLING 00:00:22
46 106 Benjamin LEMONTAGNER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:22
47 92 Pavel BRUTT TEAM KATUSHA 00:00:22
48 157 Fabio TABORRE NERI SOTTOLI 00:00:22
49 55 Stijn STEELS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:22
50 131 Quentin BERTHOLET WALLONIE – BRUXELLES 00:00:22
51 134 Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 00:00:22
52 167 Sjoerd VAN GINNEKEN METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:22
53 114 Laurens DE VREESE WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:22
54 162 Tijmen EISING METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:22
55 105 Vegard Stake LAENGEN BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:33
56 4 Andrew FENN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:35
57 8 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:35
58 16 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 00:00:37
59 66 Valentin IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 00:00:38
60 135 LoÏc PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:00:38
61 141 Coen VERMELTFOORT CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:38
62 165 Oscar RIESEBEEK METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:38
63 7 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:38
64 31 Stéphane POULHIES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:38
65 3 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:38
66 172 Jacques JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA 00:00:38
67 177 Jacobus VENTER MTN-QHUBEKA 00:00:38
68 146 Sjoerd KOUWENHOVEN CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:38
69 118 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:00:38
70 145 Kobus HEREIJGERS CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:00:38
71 56 Gijs VAN HOECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:38
72 174 Ignatas KONOVALOVAS MTN-QHUBEKA 00:00:38
73 102 Jean-Marc BIDEAU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:38
74 94 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA 00:00:38
75 51 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:38
76 76 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:38
77 6 Petr VAKOC OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:38
78 73 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:38
79 62 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 00:00:38
80 95 Pavel KOCHETKOV TEAM KATUSHA 00:00:38
81 124 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 00:00:38
82 104 Clément KORETZKY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:38
83 168 Brian VAN GOETHEM METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:38
84 52 Yves LAMPAERT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:38
85 163 Dries HOLLANDERS METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:00:45
86 2 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:46
87 93 Mikhail IGNATYEV TEAM KATUSHA 00:00:46
88 17 Marcel SIEBERG LOTTO-BELISOL 00:00:46
89 133 Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 00:00:49
90 85 Hugo HOULE AG2R LA MONDIALE 00:00:49
91 87 Lloyd MONDORY AG2R LA MONDIALE 00:00:49
92 152 Francesco CHICCHI NERI SOTTOLI 00:01:00
93 154 Francesco FAILLI NERI SOTTOLI 00:01:00
94 158 Mirko TEDESCHI NERI SOTTOLI 00:01:00
95 46 Cheng JI TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:11
96 64 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 00:01:14
97 178 Martin WESEMANN MTN-QHUBEKA 00:01:15
98 67 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 00:01:15
99 72 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 00:01:20
100 125 Kevin ISTA IAM CYCLING 00:01:34
101 57 Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:01:36
102 44 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:37
103 83 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 00:01:44
104 43 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:48
105 28 Robert WAGNER BELKIN PRO CYCLING 00:01:48
106 65 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 00:01:48
107 173 Songezo JIM MTN-QHUBEKA 00:01:48
108 45 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:48
109 24 Thomas LEEZER BELKIN PRO CYCLING 00:01:48
110 12 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 00:02:03
111 14 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-BELISOL 00:02:03
112 155 Giuseppe FONZI NERI SOTTOLI 00:02:06
113 122 Marcel AREGGER IAM CYCLING 00:02:14
114 176 Jay Robert THOMSON MTN-QHUBEKA 00:02:15
115 143 Huub DUIJN CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:02:15
116 142 Dion BEUKEBOOM CYCLINGTEAM DE RIJKE 00:02:15
117 164 Peter KONING METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM 00:02:15
118 75 Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 00:02:15
119 33 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:02:15
120 47 Sea Keong LOH TEAM GIANT-SHIMANO 00:02:15
121 137 Julien STASSEN WALLONIE – BRUXELLES 00:02:18
122 96 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 00:02:18
123 77 Michael SCHWARZMANN TEAM NETAPP-ENDURA 00:02:18
124 74 Jonathan MC EVOY TEAM NETAPP-ENDURA 00:02:18
125 18 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 00:02:18
126 13 Stig BROECKX LOTTO-BELISOL 00:02:18
127 86 Julian KERN AG2R LA MONDIALE 00:02:50
128 126 Dominic KLEMME IAM CYCLING 00:03:00
129 151 Rafael ANDRIATO NERI SOTTOLI 00:03:36
130 81 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 00:03:51
131 27 Dennis VAN WINDEN BELKIN PRO CYCLING 00:04:17
132 23 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 00:06:07

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:corvospro.com