fot. Israel Start-Up Nation

Niemiec André Greipel (Israel Start-Up Nation) triumfował na czwartym etapie wyścigu Vuelta Ciclista a Andalucía. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Kolumbijczyk Miguel Ángel López (Movistar Team).

Czwarty odcinek tegorocznego wyścigu „dookoła Andaluzji” liczył sobie prawie 183-kilometry. W pierwszej części rywalizacji kolarze mierzyli się z premią górską 2. kategorii Alto de Baul (13,2 km, 3,8%). Mimo tego wiele wskazywało, że etap zakończy się masowym finiszem z peletonu.

Tuż po starcie wyścigu Ruta del Sol do odjazdu dnia zabrało się w sumie siedmiu kolarzy. Byli wśród nich: Benjamin Perry (Astana – Premier Tech), Luis Ángel Maté (Euskaltel – Euskadi), Robbe GhysAaron Van Poucke (Sport Vlaanderen – Baloise), Jordi López (Equipo Kern Pharma), Isaac Cantón oraz Ander Okamika (Burgos-BH). Po przebyciu 20-kilometrów harcownicy mieli już dwie minuty przewagi nad peletonem.

Niestety chwilę później z trasy zszedł Mark Cavendish. Brytyjski sprinter z zespołu Deceuninck-Quick-Step zmagał się z problemami żołądkowymi i po przejechaniu około 30-kilometrów etapu zdecydował się zakończyć ściganie.

Przez kolejne kilometry grupa zasadnicza, w której odpowiedzialność za tempo wzięły ekipy: Deceuninck-Quick-Step, Trek-Segafredo i Israel Start-Up Nation utrzymywała różnicę między ucieczką, a peletonem w granicach niecałych dwóch minut.

Na zaledwie 20-kilometrów przed metą czołowa siódemka nadal utrzymywała przewagę 50 sekund nad grupą zasadniczą. Wszystko wskazywało na to, że peleton będzie bezlitosny i dopadnie uciekinierów kilka tysięcy metrów przed metą.

Z grona uciekinierów na samotną akcję 16-kilometrów przed końcową kreską zdecydował się Hiszpan Isaac Cantón. Kolarz reprezentujący barwy grupy Burgos-BH został chwilę później doścignięty przez duety kolarzy z zespołu Sport Vlaanderen – Baloise.

Jeszcze na 9000 metrów przed metą: Isaac Cantón, Robbe Ghys i Aaron Van Poucke mieli nieco ponad 20 sekund przewagi nad rozpędzoną resztą stawki. Ostatecznie z czołówki najdłużej przed epeltonem jechał Cantón. Hiszpan został dogoniony przez grupę zasadniczą, gdy do mety zostało już tylko 2700 metrów.

Rządy w peletonie objęły ekipy przygotowujące swoje pociągi sprinterskie do końcowego finiszu. Najlepiej rozprowadzony został André Greipel (Israel Start-Up Nation). Niemiec odniósł już drugie zwycięstwo w przeciągu tygodnia. Drugie miejsce zajął Álvaro José Hodeg (Deceuninck – Quick Step), a trzeci był mistrz świata z Yorkshire – Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

Wyniki czwartego etapu Vuelta Ciclista a Andalucía 2021:

1 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 4:37:12
2 Alvaro Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-QuickStep
3 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
5 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
6 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation
7 Enrique Sanz Unzue (Spa) Equipo Kern Pharma
8 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers
9 Alexander Konychev (Ita) Team BikeExchange
10 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix
11 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep
12 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates
13 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Pascal Eenkhoorn (Ned) Jumbo-Visma
15 Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo
16 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Movistar Team
17 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange
18 Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
19 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
20 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH
21 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange
22 Timo Roosen (Ned) Jumbo-Visma
23 Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma
24 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers
25 José Rojas (Spa) Movistar Team
26 Antwan Tolhoek (Ned) Jumbo-Visma
27 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
28 Rune Herregodts (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
29 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
30 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
31 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
32 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH
33 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:00:08
35 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation
36 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
37 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech
38 Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
39 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
40 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix
41 Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange
42 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma
43 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
44 Jonas Gregaard (Den) Astana-Premier Tech
45 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange
46 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
47 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo
48 Abner González Rivera (PuR) Movistar Team
49 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech
50 Daryl Impey (RSA) Israel Start-up Nation
51 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep
52 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-up Nation
53 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
54 Owen Geleijn (Ned) Jumbo-Visma
55 Edward Anderson (USA) Alpecin-Fenix
56 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo
57 Jefferson Cepeda (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA
58 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo
59 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 0:00:14
60 Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix 0:00:17
61 Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange
62 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 0:00:20
63 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:28
64 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi
65 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:29
66 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi
67 Finn Fisher-Black (NZl) Jumbo-Visma 0:00:31
68 Roman Kreuziger (Cze) Gazprom-RusVelo
69 Owain Doull (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:36
70 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma 0:00:43
71 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:47
72 Stijn Steels (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:49
73 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-up Nation 0:00:55
74 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:59
75 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:01:05
76 Juri Hollmann (Ger) Movistar Team 0:01:09
77 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo
78 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH
79 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech
80 Julian Mertens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
81 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
82 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
83 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
84 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix
85 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
86 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers
87 Eddie Dunbar (Irl) Ineos Grenadiers
88 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers
89 Jannik Steimle (Ger) Deceuninck-QuickStep 0:01:22
90 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers
91 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 0:01:54
92 Sebastian Mora Vedri (Spa) Movistar Team
93 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team
94 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
95 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo
96 Nikita Stalnov (Kaz) Astana-Premier Tech
97 Ian Garrison (USA) Deceuninck-QuickStep 0:01:59
98 Isaac Canton Serrano (Spa) Burgos-BH 0:02:02
99 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Equipo Kern Pharma 0:02:19
100 Benjamin Perry (Can) Astana-Premier Tech 0:03:03
101 Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma
102 Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:04:10
103 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
104 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:04:22
Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma
Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Feni

Klasyfikacja generalna:

1 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 18:39:43
2 Antwan Tolhoek (Ned) Jumbo-Visma 0:00:20
3 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:55
4 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers 0:01:40
5 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 0:01:47
6 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:51
7 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation 0:01:58
8 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers 0:02:13
9 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:20
10 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech 0:02:48
11 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange 0:02:49
12 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma 0:02:53
13 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates 0:03:03
14 Rune Herregodts (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
15 Jefferson Cepeda (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:17
16 Jonas Gregaard (Den) Astana-Premier Tech 0:03:21
17 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Movistar Team 0:03:50
18 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:03:51
19 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange 0:04:12
20 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:04:54
21 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:05:01
22 Daryl Impey (RSA) Israel Start-up Nation 0:05:05
23 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:05:21
24 Finn Fisher-Black (NZl) Jumbo-Visma 0:05:22
25 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 0:05:27
26 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange 0:05:32
27 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix 0:05:51
28 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:07:58
29 Eddie Dunbar (Irl) Ineos Grenadiers 0:09:27
30 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 0:09:29
31 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH 0:09:30
32 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:04
33 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:10:18
34 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:21
35 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:11:37
36 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:12:08
37 Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange 0:13:07
38 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team 0:13:12
39 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma 0:13:35
40 Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma 0:13:47
41 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:14:28
42 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:14:45
43 Stijn Steels (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:15:24
44 Pascal Eenkhoorn (Ned) Jumbo-Visma 0:15:44
45 Nikita Stalnov (Kaz) Astana-Premier Tech 0:16:09
46 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech 0:16:53
47 Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma 0:17:12
48 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:18:56
49 Julian Mertens (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:18:59
50 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:14
51 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 0:20:17
52 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo 0:20:28
53 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-up Nation 0:20:29
54 Timo Roosen (Ned) Jumbo-Visma 0:21:02
55 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:22:47
56 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:23:51
57 Philipp Walsleben (Ger) Alpecin-Fenix 0:24:19
58 Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange 0:24:52
59 Juri Hollmann (Ger) Movistar Team 0:24:59
60 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo 0:25:18
61 Owain Doull (GBr) Ineos Grenadiers 0:26:29
62 Abner González Rivera (PuR) Movistar Team 0:26:34
63 Edward Anderson (USA) Alpecin-Fenix 0:27:10
64 Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo 0:29:15
65 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:29:47
66 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 0:30:00
67 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo 0:30:03
68 Isaac Canton Serrano (Spa) Burgos-BH 0:30:11
69 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 0:30:21
70 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH 0:31:21
71 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech 0:31:33
72 Gleb Brussenskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:33:59
73 Jannik Steimle (Ger) Deceuninck-QuickStep 0:34:06
74 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep 0:34:41
75 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:35:25
76 Benjamin Perry (Can) Astana-Premier Tech 0:35:52
77 Alexander Konychev (Ita) Team BikeExchange 0:36:35
78 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:37:53
79 Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:41:58
80 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix 0:42:07
81 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 0:42:10
82 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:42:14
83 Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:43:46
84 Roman Kreuziger (Cze) Gazprom-RusVelo 0:44:07
85 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:16
86 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:44:41
87 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix 0:44:48
88 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:45:14
89 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 0:46:19
90 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:47:31
91 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:47:33
92 Owen Geleijn (Ned) Jumbo-Visma 0:48:31
93 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:48:59
94 Alvaro Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-QuickStep
95 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:49:26
96 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:49:40
97 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 0:50:01
98 Sebastian Mora Vedri (Spa) Movistar Team 0:51:07
99 Enrique Sanz Unzue (Spa) Equipo Kern Pharma 0:52:12
100 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers 0:54:07
101 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 0:56:17
102 Ian Garrison (USA) Deceuninck-QuickStep 0:58:34
103 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Equipo Kern Pharma 0:59:44
104 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 1:01:12
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments