fot. Israel-Premier Tech

Cztery zwycięstwa w Tour de France, wygrane Liege-Bastogne-Liege i Il Lombardia, a teraz jeszcze złoty medal olimpijski. Tak przedstawia się lista największych sukcesów kolarzy, którzy wzięli udział w ostatnim zgrupowaniu Israel-Premier Tech.

Ostatnie z osiągnięć należy rzecz jasna do Anny Kiesenhofer. Austriaczka, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie będzie jeździć w tym sezonie w barwach żadnej ekipy. Zamierzała jednak sumiennie przygotować się do ścigania, udając się na mały obóz treningowy w Szwajcarii. Ostatecznie jednak spędziła 10 dni w towarzystwie kolarzy Israel-Premier Tech, który postanowił zaprosić ją na zgrupowanie do Hiszpanii.

Ostatni raz byłam na dużym obozie treningowym w 2017 roku, więc przystosowanie się zajęło mi trochę czasu. To było dla mnie absolutnie fascynujące doświadczenie. Nie chodzi tu tylko o treningi, ale też o samo siedzenie przy stole z całym zespołem. Zawsze dużo czytałam o odżywianiu i nauce w sporcie, ale dobrze było móc zapytać ekspertów o parę rzeczy i zobaczyć, jak robią to najlepsi na świecie. Poza tym, fajnie jest poznać ludzi, których na co dzień widzi się tylko w telewizji

– mówiła mistrzyni olimpijska oficjalnej stronie zespołu.

Te gwiazdy to m.in. Chris Froome, Giacomo Nizzolo, Jakob Fuglsang i Michael Woods. Można więc zakładać, że 30-latka sporo się od nich nauczyła. Zobaczymy, jak przełoży się to na jej postawę w nadchodzącym sezonie.

Poprzedni artykułTiesj Benoot będzie pomocnikiem Wouta van Aerta i poszuka szans dla siebie
Następny artykułJasper Philipsen: „Nigdy nie byłem o tej porze tak mocny, jak teraz”
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments