fot. UCI

Sensacyjna mistrzyni olimpijska z Tokio, czyli Anna Kiesenhofer, zadebiutuje w zespole z Women’s World Touru. 31-letnią Austriaczkę zakontraktowała drużyna Israel Premier Tech Roland.

Łącząca przygodę kolarską z karierą naukową Anna Kiesenhofer przez wiele, wiele lat unikała wiązania się zawodowymi kontraktami. W sezonie 2017 była zawodniczką Lotto Soudal Ladies, rok temu na kilka dni podpisała z kolei umowę z Soltec Team, w barwach którego pojechała wyłącznie Ceratizit Challenge by La Vuelta. Ogólnie jednak 31-letnia Austriaczka unikała peletonu jak ognia, a jej główną specjalnością była jazda indywidualna na czas.

Sławę Annie Kiesenhofer przyniósł pamiętny wyścig ze startu wspólnego kobiet w ramach Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Austriaczka znalazła się w odjeździe m.in. z Anną Plichtą, a na kilkadziesiąt kilometrów przed metą ruszyła samotnie po złoty medal. Rywalki nie zdołały jej dopaść i tak obecnie 31-letnia zawodniczka przeszła do historii jako mistrzyni olimpijska. Poza tym w dorobku Austriaczki znajdziemy głównie mistrzostwa kraju czy 10. miejsce w zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w jeździe indywidualnej na czas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments