fot. Lino Escuris / Ceratizit Challenge by La Vuelta

Silvia Persico (Valcar – Travel & Service) była najszybsza w kilkuosobowym finiszu i sięgnęła po zwycięstwo na czwartym etapie Ceratizit Challenge by La Vuelta. Piękną ucieczką popisała się mistrzyni olimpijska, Anna Kiesenhofer (Soltec Team), która została złapana na 1100 metrów do mety.

Czwartego dnia rywalizacji w kobiecej Vuelcie, zawodniczki rywalizowały na 160-kilometrowej trasie z Palencii do Segowii, gdzie na krótkim podjeździe (2,4 km; 3,9%) ulokowano linię mety. Innym utrudnieniem był sektor szutrowy, ulokowany na 8 kilometrów do mety.

Zaledwie kilka minut po starcie czwartego etapu Ceratizit Challenge by La Vuelta, na czoło wysforowała się Anna Kiesenhofer (Soltec Team) – mistrzyni olimpijska – licząc na powtórkę swojej akcji z Tokio. Austriaczka zyskiwała przewagę nad główną grupą i, mimo kilku kontrataków z głównej grupy, stale oddalała się od peletonu.

Anna Kiesenhofer dzielnie utrzymywała się na czele i na półmetku dystansu miała prawie 10 minut przewagi nad główną grupą, w której pracowała nawet Annemiek van Vleuten (Movistar Team), jadąca w czerwonej koszulce liderki wyścigu. Wtedy też mistrzyni olimpijska zaliczyła upadek, jednak szybko wróciła na rower, wciąż mając ogromną przewagę nad przyspieszającą główną grupą.

Zawodniczki zbliżały się do mety, a wraz z tym strata peletonu stale się zmniejszała – na 50 kilometrów do mety miała niespełna 8 minut przewagi, na 30 już tylko 5 minut, a gdy licznik kilometrów wskazał „15”, różnica między samotną liderką a rozpędzoną grupą wynosiła już zaledwie 3 minuty.

Na sektorze szutrowym, wysokie tempo w grupie narzuciły Brodie Chapman (FDJ – SUEZ – Futuroscope) oraz Blanka Vas (Team SD Worx), co doprowadziło do sporej selekcji i znacznego zmniejszenia przewagi Anny Kiesenhofer. Mistrzyni olimpijska została doścignięta przez rozciągnięty peleton na niewiele ponad kilometr do mety czwartego etapu Ceratizit Challenge by La Vuelta.

Kilkaset metrów przed metą, na zaciąg zdecydowała się Liane Lippert (Team DSM) – po przyspieszeniu Niemki, w grupie zostało tylko 8 zawodniczek, które między sobą powalczyły o zwycięstwo. W kilkuosobowym finiszu najszybsza była Silvia Persico (Valcar – Travel & Service), wyprzedzając Demi Vollering (Team SD Worx) i Elisę Longo Borghini (Trek-Segafredo). Annemiek van Vleuten (Movistar Team) przecięła linię mety na 6. pozycji i utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na dziewiątej pozycji finiszowała Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing).

Wyniki czwartego etapu Ceratizit Challenge by La Vuelta 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułGlasgow 2023: Poznaliśmy program przyszłorocznych Mistrzostw Świata
Następny artykułCzerwona fiesta – zapowiedź 21. etapu Vuelta a España 2022
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments