fot. Israel Start-Up Nation

Chris Froome (Israel Start-Up Nation) musi opóźnić swoje przygotowania do sezonu 2022 z powodu mięśnia trzymającego kolano i biodro. Brytyjczyk wyjaśnił, że uraz powstał z powodu zbyt wielkich przeciążeń na treningach po przerwie związanej z off-season

Czterokrotny zwycięzca wyścigu Tour de France poinformował o swoich problemach zdrowotnych w video opublikowanym na swoim kanale YouTube.

– Właśnie wróciłem ze szpitala, gdzie zrobiłem badania. Przez ostatnie dziesięć dni odczuwałem podczas pedałowania ból w okolicy kolana. Niestety myślę, że wróciłem do treningów nazbyt zmotywowany i chciałem dać z siebie więcej niż powinienem. To było po kilku tygodniach bez roweru, więc moje ciało najprawdopodobniej nie było gotowe na tak duży wysiłek. W wyniku tego wszystkiego powstało małe zapalenie

– powiedział w nagraniu video Chris Froome.

Froome nabawił się kontuzji mięśnia, który podtrzymuje kolano i biodro. Niestety jest on narażony na dużą eksploatację podczas pedałowania. Oznacza to, że 36-latek musi zrobić sobie około siedmiodniową przerwę od roweru, a następnie wznowić treningi bardzo spokojnie. Nie będzie mógł trenować z dużymi obciążeniami przez około 2-3 tygodnie.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie Froome rozpocznie sezon. Jedno jest pewne – kontuzja pokrzyżowała mu plany.

Poprzedni artykułZamieszanie z koszulkami. W jakich strojach wystąpi Bizkaia-Durango?
Następny artykułŚwiatowe media: Tom Dumoulin liderem Jumbo-Visma w Giro d’Italia
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Zmiana pokoleniowa. Froome, Valverde, Quintana, G, Porte na emeryturki

Łukasz
Łukasz

Chłop ma pecha…