fot. Jumbo-Visma

Według francuskich, włoskich oraz holenderskich mediów Tom Dumoulin będzie celował w tegoroczną edycję wyścigu Giro d’Italia. Holender wygrał włoski wielki tour w 2017 roku. 

To, że Dumoulin będzie liderem Jumbo-Visma w wyścigu Giro d’Italia jako pierwszy zasugerował dziennik „L’Equipe”, który 23 grudnia opublikował z nim wywiad. W poniedziałek o tym samym pisała włoska gazeta „Corriere della Sera”, której mówił o tym dyrektor Corsa Rosa – Mauro Vegni. We wtorek z kolei portal WielerFlits, powołując się na różne źródła, potwierdził, że „Motyl z Maastricht” pojawi się 6 maja na starcie Giro d’Italia w Budapeszcie.

Drużyna Jumbo-Visma oficjalnie ma podać swoje plany na sezon 2022 podczas prezentacji, która odbędzie się 11 stycznia. Pierwotnie wydarzenie to miało mieć miejsce 22 grudnia, ale zostało przesunięte z powodu pandemii.

Primož Roglič ma być liderem drużyny podczas Tour de France. W składzie na francuski wielki tour mają znaleźć się również między innymi Steven Kruijswijk oraz Jonas Vingegaard. Ostatnio cała trójka była widziana na rekonesansie trasy brukowanych odcinków, z którymi kolarze spotkają się na piątym etapie.

Tom Dumoulin startował dotychczas w Giro d’Italia cztery razy. W 2017 roku założył maglia rosa, a rok później był drugi, przegrywając tylko z Chrisem Froomem. Ostatni raz startował w „różowym wyścigu” w 2019 roku, ale na piątym etapie zszedł z roweru z powodu poważnej kontuzji kolana.

Przypomnijmy, że Holender w pierwszej połowie ubiegłego sezonu zrobił sobie przerwę od zawodowego kolarstwa, spowodowaną wypaleniem i zmęczeniem mentalnym. Podczas igrzysk olimpijskich wywalczył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas, ale później doznał kolejnego pecha łamiąc nadgarstek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments