fot. Getty Images Sport/CCC Team/Twitter

Ilnur Zakarin poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że sezon 2022 będzie dla niego ostatnim w profesjonalnej karierze kolarskiej. – Chcę spędzać więcej czasu ze swoją rodziną – mówi 32-letni Rosjanin. 

Ilnur Zakarin, który obecnie reprezentuje barwy rosyjskiej drużyny Gazprom-RusVelo, ma w swoim palmarés dwa zwycięstwa etapowe w Giro d’Italia (2015 i 2019) oraz jedno w Tour de France (2016). Stał także na podium hiszpańskiej Vuelty oraz wygrał szwajcarską „etapówkę” Tour de Romandie (2015).

– Długo zastanawiałem się, jak wam o tym powiedzieć, abyście mnie dobrze zrozumieli. Jako młody chłopak marzyłem o wielkich osiągnięciach, o tym, jak sprawić, by moi rodzice byli ze mnie dumni. Postanowiłem ciężko trenować i nigdy się nie poddawać. Ktoś, kto był moim trenerem przez dziesięć lat powiedział mi, że mogę cokolwiek osiągnąć tylko ciężką pracą. Następnie poznałem swoją żonę Vikę i zaczęły przychodzić pierwsze sukcesy. Teraz chcę zacząć robić inne interesujące rzeczy i spędzać więcej czasu z rodziną

– napisał Ilnur Zakarin.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Cris
Cris

Co za bzdury, Ilnur wygrał etapy Giro d’Italia jako zawodnik Катюша.