fot. Gazprom-RusVelo/Getty Images Sport

Jedną z dzikich kart na Tour de Pologne 2021 otrzymała rosyjska drużyna Gazprom – RusVelo. Do Polski przyjedzie ciekawy skład, który stanowić będzie sześciu Rosjan i Włoch. Liderem wydaje się być znany polskim kibicom Ilnur Zakarin.

Rosyjski zespół w Polsce poprowadzi 36-letni Evgeny Popov. Pod jego wodzą z pewnością zawodnicy jadący z dziką kartą będą chcieli zaprezentować się w każdej ucieczce, być może powalczyć także o klasyfikacje poboczne takie jak górska czy najaktywniejszego. Wydaje się, że o „generalce” myśleć może Ilnur Zakarin, który w tym roku notował już kilka wyników na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki innych wyścigów etapowych.

Do Polski przyjedzie też kilku szybkich kolarzy. Marco Canola to doświadczony, 32-letni sprinter zdolny do meldowania się w Polsce w pierwszych dziesiątkach etapów. Swoje trzy grosze w tym temacie dołożyć może też rok młodszy Igor Boev.

Wstępny skład zespołu Gazprom – RusVelo na 78. edycję wyścigu Tour de Pologne (9 – 15 sierpnia 2021 roku):
Igor Boev, Marco Canola, Pavel Kochetkov, Denis Nekrasov, Artem Nych, Evgeny Shalunov, Ilnur Zakarin.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments